Пријатно изненадување за Денот на вљубените: Милош Биковиќ и Бајага со заедничка песна(ВИДЕО)

Актерот Милош Биковиќ и славниот музичар Момчило Бајагиќ Бајага подготвија пријатно изненадување за Денот на вљубените – воочи премиерата на романтичната комедија „Хотел Београд“, денеска е објавена песната „Дарија“, која со заеднички сили ја изведоа младиот актер и искусниот музичар.

Оваа песна е направена за филмот „Хотел Београд“ како знак за благодарност на нашата прекрасна актерка Дијана, која со својот талент и верба во овој потфат направи Белград и Србија да блескаат во нов сјај под филмските рефлектори – објасни Милош Биковиќ.

Биковиќ посебно му се заблагодари на Бајага со зборовите:

Пораснав со твоите песни. Чест ми е што сум со тебе, легендо – изјави Биковиќ.

Премиерата на филмот „Хотел Белград“ е закажана за 10 март во Белград.

Слични објави

Хороскопски знаци со најголема интуиција! Дали и вие сте меѓу нив?

Igor

Погледнете со кого Марија Шерифовиќ го прослави 35 роденден (ФОТО)

Igor

Старлетата Амбер Роуз објави видео како го дои бебето (ВИДЕО)

Igor

Горд татко: Синот на познатиот челист, Лука Сулиќ, тргна по стапките на татко му (ФОТО)

Igor

Најубавата Југословенка и денес е ЖЕНА ИПОЛ – Поради голите фотки не успеа да биде Мис на светот! (ФОТО)

Igor

Непозната девојка запеа пред Селин Дион: Музичката ѕвезда го запре автомобилот, а нејзината реакција ќе ве воодушеви! (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

два × три =

Слични објави

Кои хороскопски знаци драматизираат најмногу?

Igor

Боб Марли на 16 години објави прва песна, Сид Берет ги напушти „Pink floyd“ и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо

Мајли Сајрус ја запали сцената во Приштина (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Сте се запрашале што открива бојата на вашата долната облека за вас?

Васко Спасоски

Ретко кој го видел во ова издание: Погледнете како изгледа Харис Џиновиќ без капа на глава! (ФОТО)

ИЗНЕНАДУВАЊЕ: Групата „АБА“ се враќа на сцената, Бени Андерсон најави нов албум за оваа година! (ВИДЕО)

Еспресо