8.8 C
Скопје
03:38 - 28 февруари, 2024

Ознака : харви вајнштајн

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСценаЧудесни жени

Харви Вајнштајн ќе изгние до крајот на животот во затвор: Осуден на дополнителни 16 години

Еспресо
Холивудскиот магнат Харви Вајнштајн во четвртокот беше осуден на уште 16 години затвор. Harvey Weinstein sentenced to 16 more years in prison for Los Angeles...
СветСлајдерСцена

Судот во Лос Анџелес: Харви Вајнштајн осуден за силување и сексуален напад

Еспресо
Поранешниот филмски продуцент Харви Вајнштајн е прогласен за виновен за силување и сексуален напад на една од четирите жени кои го обвинија. Судењето се одржува...
СветСлајдерСцена

Квентин Тарантино жали што не го повикал Харви Вајнштајн на машки разговор: „Тоа што го правел не е нормално!“

Еспресо
Квентин Тарантино изјави дека жали што немал сериозен разговор со Харви Вајнштајн откако дознал за сериското малтретирање на жени од страна на холивудскиот продуцент. Режисерот...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Авторот на книгата за Харви Вајнстајн: „Мирисаше на измет, а се сметаше за дар од Бога“

Еспресо
Новата книга на Кен Олет, „Hollywood Ending: Harvey Weinstein and the Culture of Silence“, нурнува длабоко во грдата вистина за осрамотениот филмски магнат и открива...