36.8 C
Скопје
17:57 - 18 јуни, 2024

Ознака : зараза

СветСлајдерСцена

ЧЕШКА ПЕЈАЧКА НАМЕРНО СЕ ЗАРАЗИЛА СО КОВИД, СЕ ПОФАЛИЛА НА РОЗОВА ИДНИНА: „Животот е тука и за мене и за вас“, напишала таа во објавата и ги поканила своите следбеници да го сторат истото, но за жал починала!

Еспресо
Фолк пејачката Хана Хорка на социјалните мрежи се доверила дека намерно се заразила со вирусот за да не прими вакцина против ковид и да се...
ВестиЗдравјеРегионСлајдер

Инфектологот Драган Делиќ открива: Најголемата мистерија на коронавирусот, еве зошто не се заразуваат сите во едно семејство!

V. T.
Иако коронавирусот, кој зарази повеќе од 19 милиони луѓе ширум светот, се шири исклучително лесно и е многу заразен, досега имаше бројни случаи во семејствата,...
Секојдневие

Инфектолог открива дали можеме да се заразиме со коронавирус при капење во море или во базен

Еспресо
Професор на универзитетот „Аристотел“ во Солун, д-р Павлос Николајдис, зборува за тоа колку ќе биде опасно капењето на плажите и во базените, како и за...
Лајфстајл

СЕКС ВО ВОДА: Зошто звучи како добра, а е крајно лоша идеја?

Igor
Се навикнавме во филмовите да гледаме романтични сцени во базен, јакузи, па дури и во море, но дали е тоа толку добро колку што изгледа...