8.8 C
Скопје
08:24 - 27 февруари, 2024

Ознака : Миле Китиќ

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Хаос на концерт на Миле Китиќ: Се степале група мажи пред клубот каде настапувал пејачот

Еспресо
Српскиот пејач Миле Китиќ неодамна имаше настап во еден клуб во босанскиот град Сребеник, а според видеото кое кружи на социјалните медиуми – дошло до...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Миле Китиќ допирал малолетнички на сцена: Најморничави сцени што сме ги виделе

Еспресо
Пејачот Миле Китиќ имал настап во дискотека, а по тој повод се случи несекојдневна сцена. На пејачот на сцената му се придружиле две малолетни девојчиња,...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Миле Китиќ на суд, го тужела жена од Германија: Таа е психопат, нема ништо од вонбрачниот син

Еспресо
Српскиот фолкер Миле Китиќ кој ја има ќерката Елена, пред извесно време се соочи со јавноста за приказната дека има вонбрачно дете, за што пејачот...
БалканВи ПрепорачувамеЛокумчеСлајдерСцена

(Фото) „Парите прават чуда“: Погледнете како изгледала ќерката на Миле Китиќ пред операциите

Еспресо
Елена Китиќ, ќерката на фолк-пејачот Миле Китиќ, е една од најпопуларните музички имиња во регионот. Таа веќе неколку години гради успешна кариера, а публиката ја...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Миле Китиќ живее во луксуз од 550.000 евра: Ѕирнете во неговиот дом од стакло и злато

Еспресо
Миле Китиќ и Марта Савиќ ги отворија вратите на својот луксузно уреден семеен дом, бидејќи се повеќе од горди на него. Пространа бања и гардероба,...
БалканСлајдерСцена

МИЛЕ КИТИЌ ОТВОРЕН И ИСКРЕН: Зборува за ќерката Елена и безвредното чувство што му се појавило!

Еспресо
Популарниот пејач Миле Китиќ гостуваше во емисијата „Premijera – Vikend specijal“ во која зборуваше за новите проекти што ги подготвува, но и за сопругата Марта...
БалканСцена

Милан Калиниќ кажа виц за Миле Китиќ и сите во студиото „прснаа“ од смеење (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Познатиот српски актер Милан Калиниќ (47) во емисијата „Амиџиќ Шоу“ кажа виц за познатиот пејач Миле Китиќ (67) и буквално сите во студиото „прснаа“ од...
ЛајфстајлСцена

Ќерката на Миле Китиќ позира во бикини какви што секоја девојка би посакала! (ФОТО)

Igor
Ќерката на еден од најпознатите фолк-пејачи на Балканот, Миле Китиќ, Елена Китиќ која исто така заплива во музичките води важи за пејачка со доста истенчен...