22.8 C
Скопје
19:59 - 14 јуни, 2024

Ознака : младост

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Џенифер Анистон ги откри навиките поради кои изгледа како да не старее: „Што подалеку од социјалните мрежи…“

Еспресо
Сега кога се приближува до средината на 50-тите години, Џенифер Анистон изгледа исто толку добро како кога за прв пат се појави во серијата „Пријатели“...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Вера Ванг (74) ги откри тајните за младешкиот изглед: Ќе се изненадите што јаде и пие!

Еспресо
Американската дизајнерка на венчаници и вечерни фустани Вера Ванг не престанува да го воодушевува светот со тоа како изгледа на своите години, а веќе има...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Сестра ѝ се самоубила, растела во беда, таткото не си го знае – Што стои зад насмеаното лице на оскаровката Џесика Честејн

Еспресо
Актерката и продуцентка Џесика Честејн е и добитничка на Оскар за најдобра актерка за филмот Очите на Тами Феј. Но, нејзиниот живот не бил отсекогаш...
СветСлајдерСцена

КОРТНИ КОКС ОТВОРЕНО ЗА ПЛАСТИЧНИТЕ ИНТЕРВЕНЦИИ ШТО ЈА УНИШТИЛЕ:„Лудо, не сакав да остарам, филерите се лудост!“

Ј.К.Д
Глумицата од популарната серија „Пријатели“,  Кортни Кокс, отворено проговори за својата опседнатост со филери и пластични интервенции. „Дотерувањата“ на Кортни Кокс отишле во погрешна насока,...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Софија Вергара со провокативна фотографија од минатото: За неа времето е застанато! (ФОТО)

Еспресо
Актерката Софија Вергара на својот инстаграм-профил објави фотографија од доделувањето на наградите „Lo Nuesto“ оддржани пред точно 20 години. Станува збор за награди кои се...
ЛајфстајлСцена

БРИЖИТ МАКРОН ВО МЛАДОСТА: Како изгледала некогаш првата дама на Франција (ФОТО)

Igor
Брижит Макрон има 64 години и е поранешна наставничка, а сега е прва дама на Франција, откако нејзиниот 22-години помлад сопруг стана претседател. Таа била...
ЛајфстајлСцена

САКАЛА ДА МУ РОДИ ПЕТ ДЕЦА: За него велат дека е најголемата љубов на Карлеуша

Igor
Неодамна на интернет се појави стара снимка од тогаш 19-годишната Јелена Карлеуша која срамежливо зборува за својата љубов од средношколските денови. Се работи за нејзиното...