14.8 C
Скопје
09:02 - 15 април, 2024

Ознака : брижит макрон

Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Фото) Ги засени сите: Брижит Макрон избра прекрасен фустан за кралскиот дочек во Стокхолм

Еспресо
Стокхолм синоќа беше полн со сјај и гламур – шведското кралско семејство приреди гала вечера за специјални гости. 46-годишниот француски претседател Емануел Макрон и неговата...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Блесна во изборната ноќ: Впечатлив моден избор на Брижит Макрон

Еспресо
Благодарение на новата победа на нејзиниот сопруг на претседателските избори, Брижит Макрон се уште може да се пофали со улогата на прва дама на Франција,...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

По долгогодишното молчење за неговиот син и Брижит Макрон, таткото на Емануел Макрон проговори за односот со снаата: „Тоа се приказни за мали деца“

Еспресо
Сите овие години откако Емануел Макрон заплови во политичките води, но и за време на неговиот прв претседателски мандат, неговиот татко Жан Мишел Макрон немаше...
СветСлајдерСцена

(ФОТО) СЕКОГАШ ШИК БЕЗ МНОГУ МИСЛЕЊЕ: Следете ги модните правила на Брижит Макрон кога одите на шопинг!

М.Р.
Французинките се сметаат за олицетворение на она што претставува шик стил, а можеби и најдобриот претставник на тој стил што ja карактеризира „ла републик“ е...
СветСлајдерСцена

СОПРУГАТА НА ФРАНЦУСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ИСКРЕНО: Французите би биле посочувствителни кон помлада прва дама

И. Т.
Сопругата на францускиот претседател Емануел Макрон, Брижит во интервју за „Le Monde“ кажа дека е шокирана од негативните коментари за нивниот брак. 68-годишната Брижит Макрон...
Секојдневие

Голи нозе, мини-фустан, впечатлива боја… Брижит Макрон во комбинација која малку жени би се осмелиле да ја носат (ФОТО)

Еспресо
Првата дама на Франција, Брижит Макрон, на почетокот на овој месец во Елисејската палата беше домаќинка на сопругата на аргентинскиот претседател Фабиол Јанез. Избраничката на...
Сцена

Како да изгледате млади и после 60-те: Само погледнете ја Брижит Макрон! (ФОТО)

Igor
Да изгледата младо и во вашите 60-ти, како? Само погледнете ја Брижит Макрон. Првата дама на Франција дефинитивно знае како да го направи тоа. ФРИЗУРА...
ЛајфстајлСцена

БРИЖИТ МАКРОН ВО МЛАДОСТА: Како изгледала некогаш првата дама на Франција (ФОТО)

Igor
Брижит Макрон има 64 години и е поранешна наставничка, а сега е прва дама на Франција, откако нејзиниот 22-години помлад сопруг стана претседател. Таа била...