13.8 C
Скопје
21:35 - 26 февруари, 2024

Ознака : дина дума

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдерСценаФилм и ТВ

„СЕСТРИ“ НА ДИНА ДУМА Е НА НЕТФЛИКС: Првиот македонски филм на најголемата стриминг платформа

Еспресо
„Сестри“, кој беше одбран да биде македонскиот претставник за наградата Оскар за најдобар странски филм за 2022 година од страна на Друштвото на филмските работници...
Ви препорачуваме на СПЕспресоЖенски печатСлајдерФилм и ТВЧудесни жени

РАЗГОВОР СО ДИНА ДУМА, РЕЖИСЕРКА: Јас сум трета режисерка што снимила долгометражен филм во Македонија

Ирена Трајкова
Не стивнуваат реакциите во јавноста за првиот долгометражен филм на македонската режисерка Дина Дума насловен „Сестри“, кој беше одбран да биде македонскиот претставник за наградата...