11.8 C
Скопје
16:05 - 18 април, 2024

Ознака : македонски филм

Ви препорачуваме на СПЕспресоЖенски печатСлајдерФилм и ТВЧудесни жени

РАЗГОВОР СО ДИНА ДУМА, РЕЖИСЕРКА: Јас сум трета режисерка што снимила долгометражен филм во Македонија

Ирена Трајкова
Не стивнуваат реакциите во јавноста за првиот долгометражен филм на македонската режисерка Дина Дума насловен „Сестри“, кој беше одбран да биде македонскиот претставник за наградата...