15.8 C
Скопје
19:10 - 27 февруари, 2024

Ознака : сестри

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Како изгледаат сестрите Кардашијан без фотошоп и пластични операции: Тешко ќе ги препознаете!

Еспресо
На ТикТок е споделен клип на кој се гледа како сестрите Кардашијан позираат за семејна фотографија, а потоа се претставени неколку години наназад – покажувајќи...
АстроВи ПрепорачувамеСлајдерХороскоп

Брат за брат, сирење за пари: Најдобрите браќа или сестри според хороскопските знаци

Еспресо
Секое дуо или група од браќа/сестри е различно, со сопствен сет на компатибилни и некомпатибилни карактеристики. Како и да е, има нешто специјално кај овие...
БалканСлајдерСцена

(Фото) Се сеќавате на преубавите сестри Баруџија? Еве како изгледаат денес и што прават

Еспресо
Сестрите Изолда и Елеонора Баруџија, и двете убавици, беа популарни во поранешна Југославија. На врвот на својата слава, тие одлучија да се повлечат од сцената...
СветСлајдерСцена

(Фото) Џеј Ло позира со сестрите кои ретко ги гледаме во јавност: „Девојки, сите сте многу убави“

Еспресо
Џенифер, Линда и Лесли пораснаа во Бронкс и се неверојатно блиски. Лесли работи како професорка по музика и се држи подалеку од центарот на вниманието,...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(ФОТО) Ова се мајка ѝ и двете сестри на Џенифер Лопез: СИТЕ СЕ УБАВИЦИ И МНОГУ СИ ЛИЧАТ!

Еспресо
Ѕвездата објави фотографии со нејзината мајка и двете сестри, забележете ја сличноста! Џенифер Лопез е една од најомилените и најценетите ѕвезди во светот. Таа е...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдерСценаФилм и ТВ

„СЕСТРИ“ НА ДИНА ДУМА Е НА НЕТФЛИКС: Првиот македонски филм на најголемата стриминг платформа

Еспресо
„Сестри“, кој беше одбран да биде македонскиот претставник за наградата Оскар за најдобар странски филм за 2022 година од страна на Друштвото на филмските работници...
Ви препорачуваме на СПЕспресоЖенски печатСлајдерФилм и ТВЧудесни жени

РАЗГОВОР СО ДИНА ДУМА, РЕЖИСЕРКА: Јас сум трета режисерка што снимила долгометражен филм во Македонија

Ирена Трајкова
Не стивнуваат реакциите во јавноста за првиот долгометражен филм на македонската режисерка Дина Дума насловен „Сестри“, кој беше одбран да биде македонскиот претставник за наградата...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Маќеата на славните сестри Вилијамс: Нивниот татко ме изгладнуваше мене и синот, немавме ништо! (ФОТО)

Еспресо
Маќеата на славните тенисерки Серена (38) и Венус Вилијамс (39) објави дека нивниот татко ја изгладнувал и дека била принудена да го продаде камперот зад...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Како сестри – нема да поверувате! Погледнете како изгледа мајката на Никол Кидман (ФОТО)

Еспресо
За убавата актерка Никол Кидман многумина коментираат дека годините не и можат ништо и дека таа совршено изгледа. Но, таа неколку пати се најде и...
Секојдневие

Браќа близнаци кои се ожениле со сестри близначки имаат деца кои неверојатно си личат (ФОТО)

Еспресо
На фотографијата можете да видите двајца браќа близнаци кои се ожениле со сестри кои исто така биле близначки. И двата пара имаат дете, а нивните деца си личат уште повеќе!...