Tag : сестри

Ви Препорачуваме Свет Сцена

Маќеата на славните сестри Вилијамс: Нивниот татко ме изгладнуваше мене и синот, немавме ништо! (ФОТО)

Еспресо
Маќеата на славните тенисерки Серена (38) и Венус Вилијамс (39) објави дека нивниот татко ја изгладнувал и дека била принудена да го продаде камперот зад...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Како сестри – нема да поверувате! Погледнете како изгледа мајката на Никол Кидман (ФОТО)

Еспресо
За убавата актерка Никол Кидман многумина коментираат дека годините не и можат ништо и дека таа совршено изгледа. Но, таа неколку пати се најде и...
Лајфстајл Слободно Време

Браќа близнаци кои се ожениле со сестри близначки имаат деца кои неверојатно си личат (ФОТО)

Еспресо
На фотографијата можете да видите двајца браќа близнаци кои се ожениле со сестри кои исто така биле близначки. И двата пара имаат дете, а нивните деца си личат уште повеќе!...
Лајфстајл Сцена

ХИТ ВИДЕО: Тијана го бања синот, а во еден момент неочекувано се појавува Тамара на врата (ВИДЕО)

Igor
Ова видео е всушност старо три години, но двете сестри го споделија денеска повторно на социјалните мрежи. На видеото објавено во 2015 година може да...
Лајфстајл Сцена

КАКО БЛИЗНАЧКИ СЕ: Едната има презгоден сопруг, а другата нема среќа со мажите

Igor
Овие две сестри актерки личат една на друга како да се близначки, но нивните животни приказни се далеку од слични. Додека Пенелопе има светска кариера,...
Лајфстајл Сцена

Зошто Кендал не се чувствува како дел од своето популарно семејство?

Igor
Кендал Џенер дефинитивно е сестрата која прави најмалку скандали во семејството Кардашијан-Џенер. Нејзините четири сестри, Кајли, Кортни, Ким и Клое доминираат и на екраните и...