5.3 C
Скопје
04:32 - 19 април, 2024

Ознака : режија

Ви препорачуваме на СПЕспресоЖенски печатСлајдерФилм и ТВЧудесни жени

РАЗГОВОР СО ДИНА ДУМА, РЕЖИСЕРКА: Јас сум трета режисерка што снимила долгометражен филм во Македонија

Ирена Трајкова
Не стивнуваат реакциите во јавноста за првиот долгометражен филм на македонската режисерка Дина Дума насловен „Сестри“, кој беше одбран да биде македонскиот претставник за наградата...
СлајдерСценаФилм и ТВ

ВИДЕО: КЛИНТ ИСТВУД СЕ ВРАЌА НА ФИЛМСКОТО ПЛАТНО НА 91 ГОДИНА, премиерата е во септември

Еспресо
На 17 септември, новиот филм на Клинт Иствуд, сценарист и режисер, ќе пристигне во американските киносали и на HBO Max. Љубовта кон филмот е доживотна...