32.8 C
Скопје
20:37 - 15 јули, 2024

Ознака : 91 година

СлајдерСценаФилм и ТВ

ВИДЕО: КЛИНТ ИСТВУД СЕ ВРАЌА НА ФИЛМСКОТО ПЛАТНО НА 91 ГОДИНА, премиерата е во септември

Еспресо
На 17 септември, новиот филм на Клинт Иствуд, сценарист и режисер, ќе пристигне во американските киносали и на HBO Max. Љубовта кон филмот е доживотна...