5.8 C
Скопје
05:49 - 27 февруари, 2024

Ознака : глума

Ви ПрепорачувамеЕспресоИнтервјуСлајдер

Златко Митрески и Македонка Митреска Илиевска: Луѓето имаат проблем да видат нешто поразлично

Јасмина Кантарџиева Димков
Театарот „Пи“ е одговор на потребата за создавање едуцирана, нова, и паметна критична маса која уште од помала возраст ќе биде театарски едуцирана и дури...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Меган Маркл има понуди за враќање на глумата: „Сега може да стане ѕвезда од А листата“

Еспресо
Гласините кои ја поврзуваат Меган Маркл со враќање на актерството продолжуваат да се разгоруваат, во голем дел поради неочекуваниот успех на „Suits“ на Нетфликс. Војвотката...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Том Хенкс посакува да глуми и по неговата смрт со помош на вештачка интелигенција

Еспресо
Актерот Том Хенкс верува дека би можел да продолжи да се појавува во новите филмови откако ќе почине, благодарение на вештачката интелигенција. Хенкс за последната...
СлајдерСцена

Силвестер Сталоне не се шегува: „Би се откажал од глумата ако тоа го побара моето семејство!“

Еспресо
Силвестер Сталоне вели дека би се откажал од глумата „без двоумење“ за своето семејство. Ѕвездата рече дека е подготвена да направи се што е потребно...
СветСлајдерСцена

Кијану Ривс протагонист на серија продуциранa од Скорсезе и Ди Каприо, официјално е! Еве за каква улога се работи

Еспресо
Заснована на бестселерот на Ерик Ларсон, драмата му ја дава на Ривс првата главна улога во ТВ серија. По неколку месеци неизвесност, потврда пристигна од...
Ви препорачуваме на СПЕспресоЖенски печатНаши ФациСлајдерСцена

(РАЗГОВОР) ПАВЛЕ КАМИЛОСКИ: Хемија или глума – испреплетена страст и љубовен занес меѓу Павле и моделот Бојана

Кате Божиновска
Публиката го запозна со „Мала Италија патува”, остана доследен на италијанската нота и стил и доследен на својата публика. Павле Камилоски сега ја промовира својата...
СлајдерСценаФилм и ТВ

ВИДЕО: КЛИНТ ИСТВУД СЕ ВРАЌА НА ФИЛМСКОТО ПЛАТНО НА 91 ГОДИНА, премиерата е во септември

Еспресо
На 17 септември, новиот филм на Клинт Иствуд, сценарист и режисер, ќе пристигне во американските киносали и на HBO Max. Љубовта кон филмот е доживотна...
СветСлајдерСцена

КАМЕРОН ДИЈАЗ НЕ САКА ДА ГЛУМИ: Сега се чувствувам целосна и исполнета!

Еспресо
Камерон Дијаз гостуваше во новото ток -шоу на Кевин Харт, Hart to Heart, и ја откри нејзината одлука да стави крај на актерската кариера. Таа...
Филм и ТВ

Камерон Дијаз се откажа од глумата поради семејството, но сега донесе нова одлука

Еспресо
Американската глумица Камерон Дијаз (47) пред шест години се повлече од светот на глумата, а во една прилика рече дека ако се врати, тоа ќе...
АстроВи ПрепорачувамеХороскоп

Хороскопски знаци кои глумат дека се грижат за другите

Еспресо
Луѓето знаат да глумат дека се грижат за вас и тие го прават тоа за да ви остават добар впечаток, за да се покажат пред...