2.8 C
Скопје
05:18 - 19 април, 2024

Ознака : кијану ривс

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Непрепознатлив: Кијану Ривс ја истрижа косата и драстично го смени имиџот

еспресо
Холивудскиот актер Кијану Ривс за прв пат по долго време го промени имиџот. Фотографиите на славната личност ги објави „Пипл“. Папараците го фотографираа 59-годишниот Киану...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Кијану Ривс доаѓа во Србија, пред него во Белград ќе настапи Род Стјуард

Еспресо
Холивудската ѕвезда наскоро ќе биде ѕвезда на еден фестивал во Србија на радост на неговите бројни фанови. Ривс кој е дел на еден алтернативен бенд,...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Кијану Ривс пристигнува во Србија: Актерот има посебна причина за доаѓање

Еспресо
Познатиот холивудски актер Кијану Ривс и неговата музичка група „Догстар“, во која свири бас гитара е првото потврдено име на Арсенал Фест 2024 година, што...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Ограбен е Кијану Ривс: Еве што е одземено од домот на славниот глумец

Еспресо
Познатиот холивудски актер Кијану Ривс повторно е ограбен. Според странските медиуми, крадците упаднале во неговиот дом, но избегале пред да дојде полицијата. Како што пренесуваат...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Партнерката на Кијану Ривс отворено за љубовта со актерот: „Се чувствувам самоуверено на црвениот тепих“

Еспресо
Уметницата Александра Грант во разговор за „Пипл“ отворено признава дека нејзиниот партнер Кијану Ривс секогаш ја турка кон реализација на нешто ново и секогаш ја...
СветСлајдерСцена

Киjану Ривс е подготвен да ја запроси Александра Грант, пријателите откриваат: „Прашање на денови е“

Еспресо
Популарниот глумец Кијану Ривс и Александра Грант се заедно подолго време и одлично ја држат својата врска приватна бидејќи никогаш не биле во близина на...
СветСлајдерСцена

(Фото) Ретка глетка: Кијану Ривс со саканата на гала вечерта во Музејот на модерна уметност

Еспресо
На 15 април во Музејот на модерна уметност во Лос Анџелес се одржа гала вечер, која ја посетија ретки гости на црвениот тепих – Кијану...
СветСлајдерСцена

Кијану Ривс призна дека можеби е во брак со Винона Рајдер: „Во божји очи ние сè уште сме во брак”

Еспресо
Актерот Кијану Ривс призна дека можеби е во брак со колешката Винона Рајдер цели 30 години, благодарение на сцената од филмот. Тоа се случило на...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Кијану Ривс на каскадерите од „Џон Вик“ им подари по еден „ролекс“ вреден 8.000 евра: На секој часовник изгревирал лична порака

Еспресо
Кијану Ривс повторно воодушевува со своите гестови. Кијану Ривс пак ги воодушеви фановите откако се дозна дека на секој каскадер што учествувал во хит филмот “John...
СветСлајдерСцена

Кијану Ривс зборува за несреќите на снимањето на „Џон Вик“: „Му ја скршив главата на еден господин“

Еспресо
Џон Вик ги урива рекордите на киноблагајните ширум светот. Но за да се сними вакво неверојатно филмско остварување, биле потребни „жртви“. Снимањето на филмот помиало...