10.8 C
Скопје
20:39 - 28 февруари, 2024

Кијану Ривс доаѓа во Србија, пред него во Белград ќе настапи Род Стјуард

Холивудската ѕвезда наскоро ќе биде ѕвезда на еден фестивал во Србија на радост на неговите бројни фанови. Ривс кој е дел на еден алтернативен бенд, ќе гостува на фестивал кој ќе се одржи од 27 до 29 јуни во просторијата на Книжевен арсенал во Крагуевац.

Како гитарист, Кијану е дел од тој бенд од почетокот на неговото постоење, а сега одлучи да ја продолжи својата музичка кариера во која бескрајно ужива.

Но не само Ривс, и еден од најпознатите британски пејачи Род Стјуард доаѓа во Белград. Беше член на бендовите „The Jeff Beck Group“ и „Faces“, а својот најголем комерцијален успех го постигна како соло уметник.

Оваа позната музичка ѕвезда за прв пат во Србија ќе дојде во мај 2024 година! Прославената музичка легенда го најави своето прво гостување во Белград на 17 мај 2024 година во Штарк Арена.

– Искрено сум возбуден за мојот прв концерт во Белград и со нетрпение очекувам да настапам пред прекрасната публика. Можете да ги очекувате моите најголеми хитови, но и многу вистински изненадувања – изјави Род Стјуарт пред неговиот концерт во Белград.

Организаторот на концертот на публиката ѝ ветува незаборавна вечер и одлична забава.

 

Слични објави

(Фото) Огњен Амиџиќ не изгледа на себе: Водителот се појави со седа коса во емисија и ги шокираше гледачите

Еспресо

Покажа што значи добро да се омажиш: Ана Севиќ на снимањето на „Ѕвезде Гранда“ дојде со автомобил од 130 илјади евра

еспресо

Српска пејачка имала тежок живот: „Свирев на пазар за 300 денари“

Еспресо

Катарина Живковиќ се огласи по веста дека е бремена: Пејачката долго време сака да стане мајка

Еспресо

(Фото) Рада Манојловиќ има нов дечко: Снимена среде улица со мускулестиот љубовник

Еспресо

Пропаднати планови: Животот на два хороскопски знаци ќе биде „уништен“ на крајот на зимата

еспресо
Се вчитува....