5.8 C
Скопје
21:32 - 6 декември, 2023

Партнерката на Кијану Ривс отворено за љубовта со актерот: „Се чувствувам самоуверено на црвениот тепих“

Уметницата Александра Грант во разговор за „Пипл“ отворено признава дека нејзиниот партнер Кијану Ривс секогаш ја турка кон реализација на нешто ново и секогаш ја инспирира.

„Она што го сакам кај Кијану е тоа што се туркаме еден со друг по нови патишта. Гледајќи ја другата личност како решава одреден проблем е инспиративно. Тој ми е најголема инспирација. Тој е толку креативен, толку љубезен. Работи толку напорно“, рече Грант.

Грант додава дека ѝ е драго што ѝ се сучила романса со Кијану Ривс во зрелоста. Грант објасни дека на 50-годишна возраст веќе изградила кариера, па се чувствува сигурна на црвениот тепих дури и кога е  без актерот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mica Pavan (@micapavan7)

Уметницата признава дека понекогаш доживува силно чувство на фрустрација кога ѝ недостасува инспирација. Во такви моменти, Грант се споредува со Масерати заглавен во сообраќај.

„Понекогаш се чувствувам како Масерати заглавен во сообраќаен метеж: имам голем мотор, но од различни причини едноставно не можам да се движам. И знам дека многу луѓе во нивните животи доживуваат разочарување од фактот што не можат да го запалат моторот“, истакна уметницата за „Пипл“.

 

Слични објави

(Фото) Наташа Беквалац со новогодишна елка од подот до таванот: Целата блеска во злато

Еспресо

„Ме демне пред куќа“: Софија Вергара побара забрана за приближување на маж кој ја следи

Еспресо

Мишо Ковач излезе од болница, еве како се чувствува легендарниот пејач

Еспресо

Почина српската актерка Јелена Чворовиќ Пауновиќ, позната по улогите во „Среќни луѓе“ и „Семејно богатство“

Еспресо

Среќата ве следи: Три хороскопски знаци ќе се исполнат со радост до крајот на декември

Еспресо

Неверојатно, Лепа Брена за еден ден ја распродаде загребска Арена: И тоа цела година пред концертот!

Еспресо
Се вчитува....