2.8 C
Скопје
04:51 - 19 април, 2024

Ознака : изолда

БалканСлајдерСцена

(Фото) Се сеќавате на преубавите сестри Баруџија? Еве како изгледаат денес и што прават

Еспресо
Сестрите Изолда и Елеонора Баруџија, и двете убавици, беа популарни во поранешна Југославија. На врвот на својата слава, тие одлучија да се повлечат од сцената...