Маќеата на славните сестри Вилијамс: Нивниот татко ме изгладнуваше мене и синот, немавме ништо! (ФОТО)

Маќеата на славните тенисерки Серена (38) и Венус Вилијамс (39) објави дека нивниот татко ја изгладнувал и дека била принудена да го продаде камперот зад негов грб со цел да преживее.

Овие тврдења се најновите детали кои протекоа од тужбата која поранешниот тениски тренер ја подигна против сопругата Лакиша Греам (41), а таа сега подготви одбрана.

принтскрин/јутјуб

Сопружниците веќе некое време се во судски просец околу својот дом на Флорида, а таткото на тенисерките нивната маќеа ја обвини дека го натерала да потпише документи за хипотека, така што му подметнала документи.

Претходно во судот протекоа детали дека Ричард Вилијамс (78) боледува од деменција и повреда на мозокот која е неизлечлива.

твитер

Лакиша призна дека со измама дошла до неговиот потпис, но тврди дека направила сесамо за да може да купи храна за себе и нивниот седумгодишен син Дилан.

твитер

– Немав ниту цент, а сопругот не ми помагаше, а не му помагаше ниту на нашиот син. Морав да продадам нешто со цел да купам храна, немавме ништо, изјави таа.

Парот е во судски спор од 2017 година.

принтскрин/јутјуб

Слични објави

Били Ајлиш откри зошто повеќе не ги чита коментарите на социјалните мрежи

Еспресо

Дневен хороскоп за петок, 6 март: Родените во знак Овен ги очекува пријатно изненадување!

Еспресо

НИВНАТА ЉУБОВ КАКО ИНСПИРАЦИЈА: Бекамови ја слават 20 годишнината од бракот (ФОТО)

Igor

10 години го криела љубовникот на таванот, била причина за смртта на сопругот, а потоа имала уште двајца љубовници (ФОТО)

Еспресо

Маја Беровиќ направи хаос на Инстаграм: Ја покажа тетоважата на ИНТИМНОТО место

Igor

Познатата пејачка го оставила отворен задниот влез па ѝ украле накит во вредност од 270.000 евра

Igor

Остави Коментар