15.8 C
Скопје
17:48 - 27 февруари, 2024

Ознака : Микеланџело Антониони

СветСлајдерСценаФилм и ТВ

(ФОТО+ВИДЕО) ШТО СЕ КРИЕ ЗАД МОНИКА ВИТИ? Кралицата на италијанскиот филм и музата на режисерот Антониони

Еспресо
Почина романтичната и истовремено футуристичка актерка,  талентираната Моника Вити, една од најомилените италијански глумици на сите времиња, а штотуку наполни 90 години. Светот ја запозна...