14.8 C
Скопје
18:26 - 27 февруари, 2024

Ознака : моника вити

СветСлајдерСценаФилм и ТВ

(ФОТО+ВИДЕО) ШТО СЕ КРИЕ ЗАД МОНИКА ВИТИ? Кралицата на италијанскиот филм и музата на режисерот Антониони

Еспресо
Почина романтичната и истовремено футуристичка актерка,  талентираната Моника Вити, една од најомилените италијански глумици на сите времиња, а штотуку наполни 90 години. Светот ја запозна...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

ЗБОГУМ, МОНИКА ВИТИ: Си замина вечната муза на талентот и стилот

Еспресо
Почина романтичната и истовремено футуристичка актерка, пред се талентираната Моника Вити, една од најомилените италијански глумици на сите времиња, а штотуку наполни 90 години. „Роберто...