5.8 C
Скопје
02:53 - 21 април, 2024

Ознака : италијанска

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

ЗБОГУМ, МОНИКА ВИТИ: Си замина вечната муза на талентот и стилот

Еспресо
Почина романтичната и истовремено футуристичка актерка, пред се талентираната Моника Вити, една од најомилените италијански глумици на сите времиња, а штотуку наполни 90 години. „Роберто...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Ограбена најатрактивната италијанска новинарка – Крадците и одземале 150.000 евра

Еспресо
Крадци провалиле во домот на Дилета Леота, најатрактивната новинарка во светот. Италијанската спортска новинарка Дилета Леота е ограбена, во нејзиниот дом влегле крадци кои го...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Познатата италијанска пејачка има 85 години и лице кое е екстремен пример на пластичната хирургија – Се појави на Санремо и ги занеме сите (ФОТО)

Еспресо
Орнела Ванони се појавила на сцената на музичкиот фестивал во Сан Ремо. Италијанската пејачка која има 85 години зад себе направила низа естетски корекции на...
ЛајфстајлСпорт

Згодната италијанската кошаркарка: Кога не игра, позира гола (ФОТО)

Igor
Една од најзгодните кошаркарки на светот, Италијанката Валентина Вињали кога не игра, сака да позира целосно гола. Во слободното време на социјалните мрежи објавува провокативни...