Ознака : Санремо

Ви Препорачуваме Свет Сцена

Колку чинеше ѓерданот што го носеше Џорџина на Санремо… (ФОТО)

Васко Спасоски
На третата вечер  на фестивалот „Санремо“, направи голем упсех Амадеус, кому се придружија на бината двајца презентери, меѓу кои и Џорџина Родригез. Во првиот ред,...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Познатата италијанска пејачка има 85 години и лице кое е екстремен пример на пластичната хирургија – Се појави на Санремо и ги занеме сите (ФОТО)

Еспресо
Орнела Ванони се појавила на сцената на музичкиот фестивал во Сан Ремо. Италијанската пејачка која има 85 години зад себе направила низа естетски корекции на...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Јелена Ѓоковиќ ги засени сите жени на Санремо и покажа зошто светот и се восхитува (ФОТО)

Еспресо
Јелена и Новак Ѓоковиќ синоќа се појавија на престижниот музички фестивал Санремо. И додека Новак го воодушеви присутните кога ја запеа песната од Ерос Рамацоти...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Новак Ѓоковиќ специјален гостин на Санремо: Наместо рекет фати микрофон во раце и отпеа хит на Ерос Рамацоти! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ беше специјален гостин на легендарниот музички фестивал „Санремо“.  Ѓоковиќ добил можност да го покаже и својот пејачки талент па...