13.8 C
Скопје
20:36 - 29 февруари, 2024

(Видео) Хаос на Санремо, Ибрахимовиќ со хит од Брена: Ова е вторпат фудбалерот да направи шоу со српска песна

Ова е втор српски хит, кој се изведува на Санремо поради Ибрахимовиќ.

Во Италија синоќа на 6 февруари се одржа најголемиот и најпрестижниот фестивал Санремо каде Италијанците го избираат својот претставник за Евровизија, а специјален гостин годинава беше познатиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ.

И годинава Златан покажа дека е неприкосновен, па на сцената се качи со звуците на најголемиот хит на Брена – „Луда за тобом“.

Ова е втор српски хит, кој е пуштен на Санремо поради Ибрахимовиќ, откако тој и пред три години спектакуларно се појави на сцената.

Да потсетиме, тој во 2021 година се појави на сцената на Санремо со хитот на Нада Топчагиќ – „Јутро је“.

Како изгледаше неговото појавување на сцената со песна од Брена, погледнете во видеото.

Слични објави

Еден од најхармоничните парови: Тамара Драгичевиќ и Петар Бенчина го очекуваат третото дете

Еспресо

(Видео) „Не можам да ти кажам“: Објавена нова песна од Оливер Драгојевиќ шест години по неговата смрт

еспресо

Сенида нападната во Австрија: Излегол од од автомобил и почнал да ѝ удира шлаканици

Еспресо

Саша Поповиќ во шок поради тоа што Кеба го направи среде емисија: „Дали си ти нормален? Ова не сум го доживеал 20 години“

jasmina.kantardzieva

(Фото) Љубовта не згаснува: Лазар Ристовски во прегратки на 39 години помладата девојка

Еспресо

Среќници на месец март: Три хороскопски знаци ќе летаат на крилјата на среќата 

еспресо
Се вчитува....