12.8 C
Скопје
21:58 - 27 февруари, 2024

Детали за средбата на кралот Чарлс Трети и принцот Хари: „Не одбил да се сретне и со брат му“

Според странските медиуми, принцот Хари „со задоволство би прифатил“ да се сретне со својот брат Вилијам, но сепак ноќта ја поминал во хотел во Лондон.

Според Марк Даер, заеднички пријател на принцовите, сосема е разбирливо што тие нема да се сретнат заедно, зашто нивната нетрпеливост датира уште од трагичната смрт на нивната мајка, принцезата Дијана.

Принцот Вилијам ќе продолжи да се фокусира на сопругата Кејт која се опоравува од операција на абдоменот и ќе паузира привремено од јавните обврски до Велигден.

Според странски извори, војводата од Сасекс вчера долетал од Калифорнија за да може да помине само 45 минути со кралот Чарлс.

Се претпоставува дека војводата ќе ѝ се придружи на Меган следната недела за комеморативниот настан Invictus Games во Ванкувер.

Блиските на принцот Хари наведуваат дека војводата е подготвен да се сретне со својот отуѓен брат без разлика на споровите:

„Главната причина на војводата за патување во Лондон е всушност да се сретне со својот болен татко. Иако, ако се укаже можност да го види и принцот Вилијам, тој и тоа со задоволство ќе го прифати“.

Да потсетиме, односите на Хари и кралот се разнишани по смртта на кралицата Елизабета Втора, а беше објавено дека таткото и синот не биле во контакт кога војводата го прославил својот 39-ти роденден.

Детално подготвена програма за погребот на кралот Чарлс Трети: „За жал, почнува сериозно планирање“

Слични објави

(Видео) Гога Секулиќ го прослави роденденот на луксузна дестинација: Пејачката покажа какво изненадување ја дочекало во хотелот

Еспресо

„Ќе ти ја скратиме косата“: Српската пејачка била жртва на демнач и добивала застрашувачки закани на домашна адреса

Еспресо

„Нонстоп сум на инфузии“: Цеца проговори за здравствените проблеми со кои се соочила периодов

Еспресо

(Фото) Ова е вилата што Аца Лукас ѝ ја остави на Соња по разводот: Луксузот го одзема здивот

Еспресо

„Јас го добив детето, а тој доби стан“: Неда Украден ја отвори душата и се присети на разводот со поранешниот сопруг

Еспресо

(Видео) Зорица Брунцлик емотивно за зетот: Јас плачев наместо него

Еспресо
Се вчитува....