12.8 C
Скопје
18:36 - 28 февруари, 2024

(Фото) Можно ли е ова да е Северина? Непрепознатлива русокоса со сосема поинаков стил

Северина пред нешто повеќе од две децении изгледаше сосема поинаку од денес.

Северина долго време во регионот важи за жена со стил и постојано воодушевува со својот стајлинг.

Таа е препознатлива по долгата коса, а многу долго време е бринета. Може да се каже дека тоа се нејзините заштитни знаци.

Сепак, убавата Хрватка не секогаш го негувала овој имиџ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

Неодамна се појави стара фотографија на познатата пејачка од 2000 година.

Пред 24 години, Северина имала сосема поинаков стил.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @estradni.arhiv

На таа фотографија Северина позирала со колегата Петер Граша на кејот на морето.

Северина тогаш имаше кратка коса. И не само што е косата кратка, туку е и русокоса!

Што се однесува до аутфитот, Вучковиќ се одлучи за црно-бела комбинација. Со црна маичка со прерамки, бели панталони и беж чанта го одбележа својот стил. За комплетирање на модниот изглед, тука се црните очила за сонце.

 

 

Слични објави

Катарина Живковиќ се огласи по веста дека е бремена: Пејачката долго време сака да стане мајка

Еспресо

(Фото) Рада Манојловиќ има нов дечко: Снимена среде улица со мускулестиот љубовник

Еспресо

Пропаднати планови: Животот на два хороскопски знаци ќе биде „уништен“ на крајот на зимата

еспресо

Цеца ја поддржа Бресквица: Ѝ држам среќа да победи, таа е преслатка

Еспресо

(Видео) Вељко Ражнатовиќ ги засука ракавите и покажа како се чисти свињарник: „Разговорот“ со свињата е урнебесен

Еспресо

Градоначалникот на Задар го разреши директорот на салата во која ќе настапува Александра Пријовиќ

Еспресо
Се вчитува....