7.8 C
Скопје
02:02 - 20 мај, 2022

Ознака : Георгина родригез

Свет Слајдер Сцена

(ФОТО) ШТО ПОДАРУВА РОНАЛДО ЗА ДЕНОТ НА ВЉУБЕНИТЕ: Георгина се пофали на социјалните мрежи!

М.Р.
Кристијано Роналдо и Георгина Родригез споделија фотографии на своите инстаграм – профили по повод  Денот на вљубените. Дека се позаљубени од кога било, фудбалерот Кристијано...
Свет Слајдер Сцена

(ВИДЕО+ФОТО) КРИСТИЈАНО РОНАЛДО ЕМ ФРАЕР, ЕМ РОМАНТИЧЕН: За роденденот на Георгина ја осветли Бурџ Калифа

Еспресо
Кристијано Роналдо и Георгина Родригез се едни од омилените парови на јавноста. Двојката и покрај тоа што не живее во брачна заедница, според некои поради...
Свет Слајдер Сцена

НЕМААТ БЛАГОСЛОВ: Мајката на Роналдо не сакала нејзиниот син да се ожени со Георгина

И. Т.
Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Кристијано Роналдо, е во долгогодишна врска со Георгина Родригез, со која има ќерка, а наскоро ќе станат родители...
Свет Слајдер Сцена

(ФОТО) ПРВАТА ДАМА НА СПОРТОТ: Георгина Родригез – партнерката на Роналдо и нивната приказна

Еспресо
Шпанската божица и прва дама на спортот, Георгина Родригез има класична приказна со мотивот: од просјак, до крал и поради тоа постојано ги освојува срцата...
Свет Слајдер Сцена

(ВИДЕО) КАДЕ ЖИВОТОТ ЗАПОЧНУВА: Георгина и Кристијано го окрија полот на близначињата

Еспресо
Георгина Родригез и Кристијано Роналдо го објавија полот на близначињата што ги чекаат со видео на „Инстаграм“ во кое семејството околу прекрасно накитената елка со...
Свет Слајдер Сцена

(ФОТО) ГЕОРГИНА РОДРИГЕЗ СО ДЕЦАТА УЖИВА ВО СНЕЖНАТА ЛАПОНИЈА: Роналдо не обожава снег?

И. Т.
Помалку од два месеци откако Георгина Родригез и Кристијано Роналдо објавија дека очекуваат близнаци, Родригез ги однесе четиригодишниот Алана и малку постарите близнаци Ева и...
Свет Слајдер Сцена

(ФОТО) ГЕОРГИНА ОБЈАВИ ФОТОГРАФИЈА ОД УЛТРАЗВУК: Коментарот на Роналдо им се допадна на илијадници луѓе

И. Т.
Светски познатиот фудбалер Кристијано Роналдо и неговата партнерка Георгина Родригез минатата недела со јавноста споделија среќни вести дека очекуваат близнаци. Сега, Родригез објави симпатична фотографија...
Свет Слајдер Сцена

СРЕЌНА ВЕСТ: Кристијано Рондалдо и Георгина Родригез очекуваат близнаци

И. Т.
Кристијано Роналдо и неговата партнерка Георгина Родригез очекуваат близнаци. ТАЖНОТО МИНАТО НА ГЕОРГИНА РОДРИГЕЗ: Пораснала во голема сиромаштија, татко ѝ бил во затвор, мајка ѝ...
Свет Слајдер Сцена

ТАЖНОТО МИНАТО НА ГЕОРГИНА РОДРИГЕЗ: Пораснала во голема сиромаштија, татко ѝ бил во затвор, мајка ѝ починала…

И. Т.
Георгина пораснала во сиромаштија, само со нејзината мајка и сестра, бидејќи нејзиниот татко поминал десет години во затвор. Нејзината мајка починала во сообраќајна несреќа во...
Свет Слајдер Сцена

(ФОТО) СЕКОЈА ЖЕНА БИ ГО ПОСАКАЛА: Георгина доби оригинален подарок од Роналдо

M.Р.
Избраничката на Кристијано Роналдо, Георгина Родригез, објави фотографија на својот инстаграм – профил се пофали со скапоцениот подарок кој го доби од својот сакан.  ...