21.8 C
Скопје
02:02 - 16 јули, 2024

Ознака : дилета леота

ЛокумчеСветСлајдерСцена

Сексипилната водителка Дилета Леота му го украде срцето на уште еден фудбалер ФОТО

Еспресо
Сексипилната италијанска водителка на спортски настани Дилета Леота има ново момче. Италијанските медиуми пишуваат дека таа сега го освоила поранешниот голман на Ливерпул, кој сега...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Ограбена најатрактивната италијанска новинарка – Крадците и одземале 150.000 евра

Еспресо
Крадци провалиле во домот на Дилета Леота, најатрактивната новинарка во светот. Италијанската спортска новинарка Дилета Леота е ограбена, во нејзиниот дом влегле крадци кои го...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСветСцена

Неодоливата Дилета Леота со своето длабоко деколте го украде шоуто на музичкиот фестивал Санремо (ФОТО)

Еспресо
На овогодинешниот познат музички фестивал Санремо, најубавата спортска новинарка од Италија беше задолжена за водење на програмата. Станува збор за неодоливата Дилета Леота, која блескаше...
ЛајфстајлСпорт

Го запали Инстаграм: Секси новинарка вежба на шипка (ВИДЕО)

Igor
Една од најубавите спортски новинарки Дилета Леота која мами воздишки кај машката популација, овој пат го запали Инстаграм. Леота пред извесно време ги разочара навивачите...