-5.2 C
Скопје
00:48 - 26 јануари, 2022

(ФОТО+ВИДЕО) НОВА ИНКАРНАЦИЈА НА БЕТМЕН: Курт Кобејн е инспирацијата

бетмен

Можеби се сеќавате дека првиот трејлер за Бетмен беше придружен со верзија на „Something In The Way“ на Нирвана, но влијанието на иконскиот гранџ бенд оди многу подалеку. За време на разговорот со „Empire“, режисерот и ко-сценарист на Бетмен, Мет Ривс, рече дека фронтменот на Нирвана, Курт Кобејн, всушност ја инспирирал оваа најнова инкарнација на Брус Вејн.

Кога пишувам, слушам музика и додека го пишував првиот чин, ја пуштив „Something In The Way“ на Нирвана. Тогаш ми дојде инспирација, наместо да го напишам Брус Вејн во верзијата на плејбој што сме ја виделе претходно, има друга верзија која поминала низ голема трагедија и станала осаменик. Така, почнав да ГИ поврзувам „Last Days“ на Гас Ван Сант и идејата оваа измислена верзија на Курт Кобејн да биде во некаквА СОСТОЈБА на распаѓање.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Batman (@batman)

Мет Ривс бил убеден дека Роберт Патинсон е вистинскиот избор за Брус Вејн вдахнат од Курт Кобејн во Бетмен кога првпат го гледал „Good Time“ од браќата Сафди.

„Во тој филм навистина може да ја почувствувате неговата ранливост и очај, но може да ја почувствувате и неговата моќ“, објасни Ривс. „Мислев дека тоа е одлична мешавина. Тој исто така ја има онаа карактеристика на Курт Кобејн, каде што изгледа како рок-ѕвезда, но исто така чувствувате дека може да биде осаменик“.

(ВИДЕО) 20 ГОДИНИ ПОДОЦНА: Објавен е првиот трејлер за Хари Потер: Враќањето во Хогвортс

Слични објави

(ФОТО) ТОНИ ЦЕТИНСКИ: Среќен роденден Тоше! Ти и Аки повторно запејте ја „Есен во мене“

Милена Ри

ЕЛТОН ЏОН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУСОТ: Долгоочекуваните концерти се откажани!

М.Р.

СОВЕТИ И ПРИДОБИВКИ НА СЕКС ЗА ВРЕМЕ НА МЕНСТРУАЦИЈА: Табу или задоволство?

Еспресо

(ФОТО) ИЛИНА АРСОВА СЕ ПРОСТИ ОД МАЕСТРО ЏАМБАЗОВ: Ние вака ќе си се памтиме, насмеани и ведри…

М.Р.

(ФОТО) ЛИЛА ОТКРИ СО КОЈ ГО ДЕЛИ КРЕВЕТОТ: Вистински убавец со зелени очи!

М.Р.

РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ, НАШИНКА ВО ПАРИЗ: Се будам со вкусна паштета од патка, мојот живот наликува на изложба во музеј, сопругот ми го подари Париз!

Ј.К.Д
Се вчитува....