15.8 C
Скопје
17:39 - 27 февруари, 2024

Ознака : филм и тв

ЛајфстајлФилм и ТВ

Кит Харингтон уште НЕ ЈА ГЛЕДАЛ последната сезона од „Игра на престолите“

Igor
Кит Харингтон беше неоминиран за најдобра машка улога во драмска серија, ама за разлика од колегата Питер Динклиџ кој доби награда за најдобра во споредна...
ЛајфстајлФилм и ТВ

Трансформација: Никогаш видена снимка од Анџелина Џоли прегледана 1,8 милиони пати (ВИДЕО)

Igor
Наскоро излегува продолжението на популарниот филм на Дизни „Maleficent” со Анџелина Џоли во главна улога, а по тој повод на службениот Инстаграм профил на Дизни...
ЛајфстајлФилм и ТВ

Од буцкастата Бриџит Џонс до неверојатна убавица! Рене и се врати на глумата, но со нов имиџ (ФОТО+ВИДЕО)

Igor
Холивудската ѕвезда заблеска на премиерата на филмот „Judy“ на филмскиот фестивал во Торонто. Актерката Рене Зелвегер (50) на маестрален начин го одбележа своето враќање на...
ЛајфстајлФилм и ТВ

Фановите заплакаа: Екипата од серијата „Беверли Хилс“ на емотивен начин се збогуваше со Лук Пери (ВИДЕО)

Igor
Серијата „Беверли Хилс“ после повеќегодишната пауза која трае од деведесетите продолжува да се снима, и тоа со старата екипа. За жал, во ова остварување нема...
ЛајфстајлФилм и ТВ

Сталоне објави фотографија од Арнолд Шварценегер со која го исмеја стариот пријател (ФОТО)

Igor
Легендите на акционите филмови, Силвестер Сталоне и Арнолд Шварценегер, лудо се забавуваат на своите профили на Инстаграм. Покрај тоа што неодамна објавија видео снимка, која...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

„Се уште сме фраери”: Славните актери Сталоне, Шварци и Долф со хит снимка го воодушевија светот (ВИДЕО)

Igor
Снимката на која тројцата се шегуваат на сметка на својот изглед за седум часа била прегледана од речиси милион и пол луѓе. Холивудските актери, Арнолд...
ЛајфстајлФилм и ТВ

Сите го обожаваа, заработуваше по 350 илјади долари за епизода, но поради верата се откажа од актерството (ФОТО)

Igor
Познатиот актер Ангус Т. Џонс, кој сите го засакавме преку улогата на Џејк од ситкомот „Два ипол мажи“, буквално порасна во самата серија која му...
Лајфстајл

Емилија Кларк од „Игра на престолите“ не сакала секс пред камерите!

Igor
Емилија Кларк имала понуда да ја игра главната женска улога во филмот „Педесет нијанси сива“, но ја одбила улогата поради сексизам. Популарната калиси од „Игра...
ЛајфстајлСцена

Вуди Ален „персона нон грата“ во Америка

Igor
Американскиот оскаровец и режисер Вуди Ален (83), кој по обвиненијата дека ја злоставувал својата ќерка се соочил со презир од колегите од филмската индустрија, не...