Сите го обожаваа, заработуваше по 350 илјади долари за епизода, но поради верата се откажа од актерството (ФОТО)

Познатиот актер Ангус Т. Џонс, кој сите го засакавме преку улогата на Џејк од ситкомот „Два ипол мажи“, буквално порасна во самата серија која му донесе огромен успех.

Имено, го паметиме како детето кое беше голем љубител на игри, а чие животно мото беше „Не правам ништо“.

Но иако серијата му донесе огромна заработка, поточно 350 илјади долари по епизода, па на 17 години беше најплатената детска ТВ ѕвезда, Агнус ја прекина актерската кариера.

Тој изјави дека поради начелата на христијанството, кон кое се завртел, ќе се откаже од улогата. Но, ја испочитува екипата и остана до крајот на снимањето на оваа серија.

Погледнете како изгледа денес…

Слични објави

Сузана Гавазова како Карди Би! Прво идат градите, па после таа… (ВИДЕО)

Igor

Палави слонови: Избегале од циркус за да си играат во снегот (ВИДЕО)

Еспресо

Дуа Липа се раздели од саканиот?

Igor

Еве зошто ја нарекуваат најзгодната жена во светот, Лима го запали Инстаграм (ФОТО)

Igor

БРЕД ѝ порачал на АНЏЕЛИНА: Потпиши ги документите или ќе платиш

Igor

Поранешниот ангел на Викторија се уште плени со совршениот изглед (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

5 × 4 =

Слични објави

Фудбалерот на Јунајтед поради смртта на сопругата се расплака пред камерите, а сега повторно ќе застане на лудиот камен

Igor

Операција „Рубикон“: Како Југославија ја открила наjголемата шпионска афера во историјата

Еспресо

Жешка Јелена! Сите провокативни фотки на водителката Спенџарска (ФОТО)

Igor

Џесика Алба и сопругот ги воодушевија присутните со сочните бакнежи на црвениот тепих

Igor

ШАКИРА и ЏЕНИФЕР ЛОПЕЗ ќе настапат на полувремето на Супербол

Igor

Ријана никогаш посекси во долна облека: 4,3 милиони луѓе за 2 часа „одлепија“ поради нејзините слики! (ФОТО)

Igor