Кит Харингтон уште НЕ ЈА ГЛЕДАЛ последната сезона од „Игра на престолите“

Кит Харингтон беше неоминиран за најдобра машка улога во драмска серија, ама за разлика од колегата Питер Динклиџ кој доби награда за најдобра во споредна улога, Кит не ја освои наградата.

„Игра на престолите“ доби дури 12 награди Еми, иако за многумина последната сезона беше вистинско разочарување.

Критиките првенствено им беа упатени на сценаристите, а една од најконтроверзните одлуки беше поврзана за односот на Џон Сноу и Даенерис Таргеријан. На крајот Сноу ја уби својата кралица и со тоа ги шокираше повеќето љубители на серијата.

„Како се носам со критиките за последната сезона и со тоа што се случи? Едноставно. Уште не сум ја гледал!, изјавил Кит Херингтон за Ентертеинмент тунајт.

На доделувањето на наградите Еми Кит Харингтон беше номиниран за најдобра машка улога во драмска серија, ама за разлика од колегата Питер Динклиџ во споредна улога, Кит не ја освои наградата.

Поради стрес и проблеми со алкохол, пред неколку месеци Харингтон се пријавил во клиника за рехабилитација.

„Знам што сè беше потребно за да снимиме ваква серија и колку љубов и труд вложивме во проектот. Живеевме 10 години со тие ликови и знаевме дека на крајот ова е правилно за нив“, рекол Харингтон за последната сезона.

Слични објави

Испливаа детали од врската на Јелена Розга и 12 години помладиот белграѓанец

Igor

Кралицата и принцот Филип спијат ВО РАЗЛИЧНИ КРЕВЕТИ поради бизарна традиција на ВИСОКАТА КЛАСА

Igor

Хејли и се заканува на Селена! Манекенката повторно ја обзема љубомора

Igor

Со црево на плажа: АЊА ВЕТЕРОВА ја испира негативната енергија (ВИДЕО)

Igor

Што треба да видите и пробате ако патувате во Сицилија (ФОТО)

Еспресо

ОВА НИКОЈ НЕ ГО ОЧЕКУВАШЕ: Неодамна излезе од психијатрија, а нејзиниот настап веќе го виделе милиони

Igor

Остави Коментар

три + дваесет =

Слични објави

Наоми Кембел, Синди Крафорд, Клаудија Шифер: Интригантни кралици на модните писти (ФОТО)

Igor

Од Том Хенкс до Хоакин Феникс: Актери кои не поднесуваат да ги гледаат своите филмови

Еспресо

21 година по култната сцена од „Сурови намери“ актерките го повторија бакнежот

Еспресо

Научниците предупредуваат: Половина од песочните плажи во светот може да исчезнат до 2100 година

Еспресо

Плагијатите на Бреговиќ: Во мојата музика секогаш ќе се најде нешто и од старата волна

Еспресо

ПОПУЛАРНАТА СУЛТАНКА во Кан го „прошета“ совршениот задник на црвениот тепих (ФОТО)

Igor