4.8 C
Скопје
07:12 - 27 февруари, 2024

Кит Харингтон уште НЕ ЈА ГЛЕДАЛ последната сезона од „Игра на престолите“

Кит Харингтон беше неоминиран за најдобра машка улога во драмска серија, ама за разлика од колегата Питер Динклиџ кој доби награда за најдобра во споредна улога, Кит не ја освои наградата.

„Игра на престолите“ доби дури 12 награди Еми, иако за многумина последната сезона беше вистинско разочарување.

Критиките првенствено им беа упатени на сценаристите, а една од најконтроверзните одлуки беше поврзана за односот на Џон Сноу и Даенерис Таргеријан. На крајот Сноу ја уби својата кралица и со тоа ги шокираше повеќето љубители на серијата.

„Како се носам со критиките за последната сезона и со тоа што се случи? Едноставно. Уште не сум ја гледал!, изјавил Кит Херингтон за Ентертеинмент тунајт.

На доделувањето на наградите Еми Кит Харингтон беше номиниран за најдобра машка улога во драмска серија, ама за разлика од колегата Питер Динклиџ во споредна улога, Кит не ја освои наградата.

Поради стрес и проблеми со алкохол, пред неколку месеци Харингтон се пријавил во клиника за рехабилитација.

„Знам што сè беше потребно за да снимиме ваква серија и колку љубов и труд вложивме во проектот. Живеевме 10 години со тие ликови и знаевме дека на крајот ова е правилно за нив“, рекол Харингтон за последната сезона.

Слични објави

Која е тајната на косата на Трамп: Бојадисување на негов начин, лекови и трансплатација

Еспресо

(Фото) Ги засени сите: Брижит Макрон избра прекрасен фустан за кралскиот дочек во Стокхолм

Еспресо

Отворена прва продавница за алкохол во Саудиска Арабија: Ќе се купува алкохол со овластување

Еспресо

Мир Божји, Христос се роди! Народни обичаи и верувања за Божиќ: Бидете со најблиските и заедно прославете го Христовото раѓање

Еспресо

Старо верување: Скршете орев на Бадник и дознајте дали среќата ќе ве следи

Еспресо

Каква кармичка судбина ќе имате во 2024 според датумот на раѓање: Декодирајте ја иднината преку персоналната бројка и откријте што ве чека!

Еспресо
Се вчитува....