4.8 C
Скопје
07:07 - 27 февруари, 2024

Ознака : Кит Херингтон

ЛајфстајлФилм и ТВ

Кит Харингтон уште НЕ ЈА ГЛЕДАЛ последната сезона од „Игра на престолите“

Igor
Кит Харингтон беше неоминиран за најдобра машка улога во драмска серија, ама за разлика од колегата Питер Динклиџ кој доби награда за најдобра во споредна...