13.8 C
Скопје
03:36 - 28 септември, 2023

Вуди Ален „персона нон грата“ во Америка

Американскиот оскаровец и режисер Вуди Ален (83), кој по обвиненијата дека ја злоставувал својата ќерка се соочил со презир од колегите од филмската индустрија, не може да најде издавачи за неговите мемоари, пишува Њујорк тајмс.

Изгледа никој не сака да ги објави новите мемоари на Вуди Ален бидејќи тој во Америка стекнал статус на „персона нон грата“, односно непожелна личност.

Ален минатата година својата книга им ја понудил на различни издавачи, но сите ја одбиле поради страв од негативен публицитет. Главните луѓе во американските издавачки куќи веруваат дека за нив соработката со режисерот би била погубна.
Многу актери и актерки кои порано работеле со Ален, се дистанцирале од него и рекле дека веќе немаат намера да соработуваат со него.

Слични објави

(Фото) Џулија Робертс жената која освојува со насмевка се појави на ревија на Гучи во Милано

еспресо

Тајчи откри дека била жртва на сексуална злоупотреба: „Мислев дека тајната ќе ја однесам во гроб“

Еспресо

(Видео) Елена Велевска облече преубава венчаница, кој е младоженецот?

еспресо

Стресен е животот во Белата куќа, кучето на Бајден повторно искасало агент на тајната служба

еспресо

(Фото) Ана Ивановиќ влегува во славното друштво на тенисот, кариерата ја заврши пред седум години

еспресо

Филм за турнејата на Тејлор Свифт набргу ќе пристигне во кината во 100 земји

Еспресо
Се вчитува....