Tag : Вуди Ален

Лајфстајл Сцена

Вуди Ален „персона нон грата“ во Америка

Igor
Американскиот оскаровец и режисер Вуди Ален (83), кој по обвиненијата дека ја злоставувал својата ќерка се соочил со презир од колегите од филмската индустрија, не...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian