Емилија Кларк од „Игра на престолите“ не сакала секс пред камерите!

Емилија Кларк имала понуда да ја игра главната женска улога во филмот „Педесет нијанси сива“, но ја одбила улогата поради сексизам. Популарната калиси од „Игра на престолите“ открива зошто во 2015 година ја одбила главната женска улога во популарниот филм.

„Минатиот пат кога бев гола пред камерите (во „Игра на престолите“) беше пред повеќе години, а сè уште тоа е главното прашање што ми го поставуваат само бидејќи сум жена. Тоа е многу иритантно и смачено ми е, го направив тоа само поради ликот на Денерис што го толкував, а не за мажите да ми ги гледаат градите“, изјавила Кларк.

Додала дека глумењето во филм во кој главниот акцент е на сексот и голотијата само би предизвикало постојана расправа за сцените на кои би била без облека, и дека тоа е главната причина што ја одбила улогата во филмот.

 

Слични објави

Валкан танц: Луна Џогани во секси златен фустан на модната недела во Нови Сад (ВИДЕО)

Igor

Кетлин Џенер: Не се откажав од машкоста, само засекогаш ја пензионирав (ФОТО)

Igor

Ќе ве насмее во ова време-невреме: Италијанец смислил одличен начин како да се заштити од коронавирусот! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Што е тоа на рамото? На Шерон Стоун ѝ се потсмеваат поради стајлингот! (ФОТО)

Igor

Почина актерот Ванчо Крстевски

Еспресо

Џејми Оливер: Пропаднав бидејќи не ги хранев богатите (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

4 × 3 =

Слични објави

Го изгустира, па го откачи! Супермоделот го остави 23 години помладиот дечко по само четири месеци (ВИДЕО)

Igor

Балашевиќ се поднови со луксузна вила на Истра

Igor

Анџелина Џоли не сака да биде пријателка со Пит: „Тој ми го преврте животот наопаку!“

Igor

Првиот супермодел, Марион Морхауз: Индијанско потекло, топли, кафени очи и остри црти на лицето (ФОТО)

Еспресо

Сандра Африка со жешки фотки од јахта го запали интернетот (ФОТО)

Igor

Поради неа денот трае подолго: Градбата која го успори движењето на Земјата! (ВИДЕО)

Еспресо