23.8 C
Скопје
09:29 - 15 јуни, 2024

Емилија Кларк од „Игра на престолите“ не сакала секс пред камерите!

Емилија Кларк имала понуда да ја игра главната женска улога во филмот „Педесет нијанси сива“, но ја одбила улогата поради сексизам. Популарната калиси од „Игра на престолите“ открива зошто во 2015 година ја одбила главната женска улога во популарниот филм.

„Минатиот пат кога бев гола пред камерите (во „Игра на престолите“) беше пред повеќе години, а сè уште тоа е главното прашање што ми го поставуваат само бидејќи сум жена. Тоа е многу иритантно и смачено ми е, го направив тоа само поради ликот на Денерис што го толкував, а не за мажите да ми ги гледаат градите“, изјавила Кларк.

Додала дека глумењето во филм во кој главниот акцент е на сексот и голотијата само би предизвикало постојана расправа за сцените на кои би била без облека, и дека тоа е главната причина што ја одбила улогата во филмот.

 

Слични објави

Денес е Спасовден, најсреќниот ден: Што (не)треба да правите на Вознесението Господово

еспресо

Село Вишни, духовното гнездо на канонизираната светица Спаса Вишенска: Порта низ која минува душата

еспресо

Дали знаете дека е можна операција на рака без употреба на скалпел?

еспресо

Викендов во Вишни и во Охрид: Канонизација на светите Спаса и Спасе Вишенски

еспресо

Ветеринар зборува за три производи кои никогаш не треба да ги давате на вашето куче: Тие се извор на бактерии кои се пренесуваат и на луѓето

еспресо

Работи што не сте ги знаеле за вагиналното подмладување

еспресо
Се вчитува....