4.8 C
Скопје
07:23 - 27 февруари, 2024

Ознака : филм и тв

СлајдерСценаФилм и ТВ

(ВИДЕО) БРОЈ ЕДЕН ФИЛМ ВО СВЕТОТ: Новиот Спајдермен руши рекорди во заработката

Еспресо
Овој викенд филмот на Sony, „Spider-Man: No Way Home“ ги надмина очекувањата на бокс офисот, со заработка од 253 милиони долари од 4.336 кина во...
СлајдерСценаФилм и ТВ

Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?

И. Т.
Како и секој претходен и иден петок се обидуваме да ви го олесниме одговорот на прашањето „Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?“....
СлајдерСценаФилм и ТВ

ПРЕДЛОЗИ: 5 Божиќни филмови за да ја уживате празничната сезона

Еспресо
In Bruges (2008) Белгискиот град Бриж е местото каде што платениот убиец Реј (Колин Фарел) ќе ја помине празничната сезона, во друштво на неговиот постар,...
СлајдерСценаФилм и ТВ

Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?

И. Т.
Како и секој претходен и иден петок се обидуваме да ви го олесниме одговорот на прашањето „Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?“....
СлајдерСценаФилм и ТВ

КОНЕЧНО: Излегоа новите епизоди од „Сексот и градот“, обожавателите со поделени импресии

Еспресо
На воодушевување на многубројните обожаватели на серијата „Сексот и градот“, нејзиниот долгоочекуван рибот пристигна на ХБО, а нејзините гледачи во две емитувани епизоди ги дочекаа...
Народ гледаСлајдерСценаФилм и ТВ

АВАТАР 2: Се проширува семејството на „сините луѓе“

М.Р.
Оригиналниот филм беше премиерно прикажан во 2009 година. Потоа стана еден од филмовите со најголема заработка во историјата на кинематографијата дотогаш. Беше номиниран за Оскар...
ЕспресоЖенски печатСлајдерФилм и ТВ

УСПЕХ: Седум нови трофеи за „Врба“ на Манчевски

Еспресо
„Врба“ на Милчо Манчевски изминатава недела освои вкупно 7 трофеи – три награди и четири почесни признанија, а имаше и грчка и француска премиера на...
СлајдерСценаФилм и ТВ

Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?

И. Т.
Како и секој претходен и иден петок се обидуваме да ви го олесниме одговорот на прашањето „Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?“....
СветСлајдерСценаФилм и ТВ

(ФОТО) КУЌАТА НА КЕВИН ОД ФИЛМОТ „САМ ДОМА“ ГИ ОТВОРА ВРАТИТЕ НА ЕДЕН ДЕН: Еве како изгледа денес

И. Т.
Оваа празнична сезона, љубителите на филмот „Home Alone“ можат да уживаат во вистинската резиденција на Кевин Мекалистер, која наскоро ќе биде достапна за резервации преку...
СлајдерСценаФилм и ТВ

Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?

И. Т.
Како и секој претходен и иден петок се обидуваме да ви го олесниме одговорот на прашањето „Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?“....