2.8 C
Скопје
04:08 - 19 април, 2024

КОНЕЧНО: Излегоа новите епизоди од „Сексот и градот“, обожавателите со поделени импресии

just like that

На воодушевување на многубројните обожаватели на серијата „Сексот и градот“, нејзиниот долгоочекуван рибот пристигна на ХБО, а нејзините гледачи во две емитувани епизоди ги дочекаа бројни изненадувања.

КОНЕЧНО: Излезе првиот трејлер за продолжението на серијата „Сексот и градот“

Првата епизода почна драматично

Веќе претходно беше познато дека новите продолженија на „Сексот и градот“ ќе поминат во отсуство на Ким Катрал и ликот Саманта Џонс, а веќе во првата епизода од серијата за рестартирање „And just like that…“ се знае нејзината судбина.

Дејствието е сместено во сегашноста, серијата се осврнува на глобалната пандемија, а токму таа е причината за прекинот на долгогодишното пријателство меѓу писателката Кери Бредшо и публицистката Саманта Џонс.

Џонс сега живее во британската престолнина, а Кери, односно Сара Џесика Паркер, ја прекинала својата деловна соработка со неа и благодарение на наведеното, целосно ги заладиле односите. Како што е објаснето во серијата, Саманта била многу погодена од одлуката на Кери да не ја претставува како позната писателка.

Судбината на Саманта, меѓутоа, не предизвика толку многу реакции кај гледачите како шокантната смрт што следеше.

АВТОРКАТА НА „СЕКСОТ И ГРАДОТ“: Истоимената серија не е феминистичка

Иако Мајкл Патрик Кинг, креаторот на рестартираната верзија на серијата, ги негираше гласините за смртта на еден од главните ликови, горенаведеното навистина се случи. Кери Бредшо останува без нејзината најголема љубов, Џон Џејмс Престон, попознат по прекарот Ѕверка. Причината за неговата смрт е срцевиот удар, а во втората епизода се прикажани подготовките на главните ликови за неговиот погреб.

Ѕверката на крајот на првата епизода умира од срцев удар по вежбањето на домашниот велосипед. Додека Кери се враќала во нивниот заеднички дом, Ѕверката се срушил во бањата. Таа потоа го пронаоѓа, плаче, но безуспешно…

Теории за „Сексот и градот“: Дали „Ѕверката“ ќе умре во новата сезона?

Обожавателите се буквално шокирани и разочарани поради смррта на ликот „Ѕверка“, поради што лавина коментари се нижат на социјалните мрежи.

Во втората епизода ќе биде прикажан погребот на Ѕверката и Кери Бредшо како вдовица.

 

Слични објави

„Црна“ низа денови: Два хороскопски знаци ќе имаат неволји во втората половина на април

еспресо

(Фото) Секси мама: Антониа Гиговска во провокативен фустан на моден настан во Хрватска

Еспресо

Саботажа: Џенан Лончаревиќ се сомнева дека жена му намерно го одовлекува разводот со врски

Еспресо

(Фото) Цеца покажа во каков луксуз го прослави првиот роденден внукот Крстан: Како во бајка

Еспресо

(Фото) Братот на Новак Ѓоковиќ и сопругата се најдоа среде бурата во Дубаи: Споделија морничави кадри

Еспресо

(Фото) Ова ли е Меган Маркл? Облечена во маица од 60 долари и речиси беш шминка

еспресо
Се вчитува....