9.8 C
Скопје
6 декември, 2021

КОНЕЧНО: Излезе првиот трејлер за продолжението на серијата „Сексот и градот“

Пријателите чии модни комбинации и љубовни искуства сите со задоволство ги следевме со години, се враќаат на малите екрани. Откако излезе веста дека се снима продолжението на серијата „Sex And The City“, обожавателите ширум светот со нетрпение го очекуваат.

Датумот кога повторно ќе ги видиме омилените пријателки е се поблиску, а сега го имаме и официјалниот трејлер за продолжението наречено „And Just Like That“.

Приказната ги следи њујорчанките во нивните 50-ти години и проблемите со кои се соочуваат сите жени на таа возраст.

Она што со сигурност не е променето е нивното пријателство, ниту авантурите што едвај чекаме да ги видиме.

И покрај новите изненадувања, оригиналната постава е иста. Сара Џесика Паркер, Кристин Дејвис и Синтија Никсон кои ќе ги отелотворат Кери, Шарлот и Миранда.

(ФОТО) Еве кој ќе ја замени Саманта во продолжението на „Сексот и градот“

Актерката Ким Катрал која го толкуваше ликот на Саманта одлучи да не ја повтори улогата.

Премиерата на серијата е закажана за 9 декември.

АВТОРКАТА НА „СЕКСОТ И ГРАДОТ“: Истоимената серија не е феминистичка

Слични објави

НАЈГОЛЕМИТЕ ЛАЖГОВЦИ ВО ХОРОСКОПОТ: Бели лаги или сериозен проблем со кажување на вистината?

М.Р.

(РЕЦЕПТ) ОМИЛЕНОТО ЈАДЕЊЕ НА ВОЛТ ДИЗНИ: Семеен рецепт за чили кој потекнува од 1958 година

Еспресо

(ФОТО) ТРЕТО ПА МАШКО: Актерот Кирил Трајковски – Максим по третпат стана татко

М.Р.

(РЕЦЕПТ) ГОТВИМЕ СО ТЕА: Магичен солен ролат во форма на елка

И. Т.

Ѝ ВЕЛЕЛЕ ДЕКА Е ГРДА, А СЕГА Е НАЈУБАВАТА ПЕНЗИОНЕРКА НА СВЕТОТ: Супермоделот Тајра Бенкс наполни 48 години

И. Т.

(ФОТО) Четири „најнесреќни“ невестински фустани што би требало да се заборават

А. Г.
Се вчитува....