24.8 C
Скопје
02:33 - 23 јуни, 2024

Ознака : Џон Ландау

Народ гледаСлајдерСценаФилм и ТВ

АВАТАР 2: Се проширува семејството на „сините луѓе“

М.Р.
Оригиналниот филм беше премиерно прикажан во 2009 година. Потоа стана еден од филмовите со најголема заработка во историјата на кинематографијата дотогаш. Беше номиниран за Оскар...