18.8 C
Скопје
16:09 - 20 април, 2024

Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?

netlix hbo

Како и секој претходен и иден петок се обидуваме да ви го олесниме одговорот на прашањето „Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?“.

Викендите секогаш се резервирани за добар филм или серија. Но, потрагата по истите често знае да биде досаден и фрустрирачки процес. Затоа ние ви подготвивме листа на филмови и серии кои сигурно нема да ве остават рамнодушни.

And Just Like That – Серија на „HBO“

Старите пријателки Кери, Миранда и Шарлот транзитираат од пријателството што го имале во нивните 30-ти во покомплицираната реалност на нивната сегашност и пријателство во нивните 50-ти.

Жанр: комедија/драма / IMDB оценка: 6.5 / Rotten tomatoes рејтинг: 64%

Single All The Way – Филм на „Netflix“

Во очај да го избегне судот на неговото семејство дека нема партнер, Питер го убедува својот најдобар пријател Ник да се претстави како негов дечко на патување дома за празниците.

Жанр: романтична комедија  / IMDB оценка: 6.3 / Rotten tomatoes рејтинг: 65%

The Killing of Two Lovers – Филм на „HBO“

Еден човек очајнички се обидува да го задржи своето шестчлено семејство заедно за време на разделбата од неговата сопруга. И двајцата се согласуваат да се гледаат со други луѓе, но тој се бори да се помири со нејзината нова врска.

Жанр: драма/мистерија / IMDB оценка: 6.9 / Rotten tomatoes рејтинг: 93%

Unbelievable – Серија на „Netflix“

Кога една тинејџерка ќе пријави дека е сексуално злоставувана, а потоа ќе се откаже од својата приказна, две женски детективки следат докази што би можеле да ја откријат вистината. Базирана на вистинска приказна.

Жанр: драма / IMDB оценка: 8.4 / Rotten tomatoes рејтинг: 98%

Слични објави

За минута зема 2 000 евра бакшиш! Бресквица направи хаос меѓу публиката со песната „Орлово гнездо“

Еспресо

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо

Неделен хороскоп, од 22 до 28 април: Среќно небо за Овните, добра вест за Лавовите, љубовни искри за Водолиите…

еспресо

Колегите на водителката Бојана Јанковиќ во шок: Пред смртта била најсреќна личност во светот

еспресо

Водителката Бојана Јанковиќ пронајдена мртва во стан, се чека на обдукција на телото

еспресо

Астропрогноза за сабота, 20 април: Вагите да посветат внимание на партнерот, Водолиите да се отворат за нови познанства

еспресо
Се вчитува....