20.8 C
Скопје
18:35 - 30 мај, 2024

Sвездата од „Волкот од Волстрит“, Џона Хил стана татко

Познатиот американски актер, комичар и режисер Џона Хили неговата девојка Оливија Милар го добија нивното прво дете, потврди портпаролот на актерот за магазинот People.

39-годишниот актер е најпознат по 21 Jump Street, 22 Jump Street, The Wolf of Wall Street, War Dogs Superbad, а неодамна глумеше и во You People на Netflix заедно со Еди Марфи. Пред Оливија, Џона беше свршен со менаџерката Гаина Сантос, но таа врска заврши во 2020 година.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chismexcepción (@chismexcepcion)


Во последните месеци најмногу се зборуваше за неговиот изглед. Џона во текот на целата своја кариера имал проблеми со вишокот килограми, односно поради некои филмови морал да ослабне и да качи килограми. Затоа одлучил јавно да проговори за своето ментално здравје во документарниот филм наречен Stutz, кој го снимил во тајност со својот терапевт.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BabyNames.com (@babynamesdotcom)


Неговата девојка првпат била видена со труднички стомак на крајот на март во Калифорнија. Оливија е ко-сопственичка на онлајн продавница за винтиџ, а првпат беше фотографирана со Џона минатиот септември во Санта Барбара.

Слични објави

Насмеани од шестка до шестка: Вељко Ражнатовиќ објави семејна фотографија од тајната венчавка на Анастасија

Еспресо

Здравко Чолиќ денес полни 73 години: Целиот свој успех ѝ го должи на една жена

Еспресо

Хорот на о.у. „Кочо Рацин“ со нова победа: „Во срцето на Италија се слушна македонската песна“

еспресо

Брутални коментари на сметка на Николина Пишек откако објави видео од куќата: Друг ти ја средува вилата која ја купивте со покојниот маж

Еспресо

(Фото) Први фотографии од Мелина Џиновиќ по разводот: Поминува на црвено светло, фрла ѓубре низ прозорецот…

Еспресо

Почина познатиот пејач на „Гранд“, ја загуби битката со тешката болест

Еспресо
Се вчитува....