24.8 C
Скопје
17:44 - 25 јуни, 2024

Познатите се простуваат од Реј Лиота: Замина „лошото момче“ на Холивуд

Веста за смртта на Реј Лиот ја шокираше јавноста, а неговите колеги и пријатели се простија од актерот преку социјалните мрежи.

Лорејн Брако беше една од првите кои се појавија во „Добри момци“ покрај Лиота. Таа ја играше улогата на неговата сопруга Керен.


„Целосно сум скршена по оваа страшна вест за мојот Реј. Каде и да сум во светот, луѓето ми приоѓаат и велат дека омилен филм им е „Добри момци“. Потоа секогаш прашуваат што е најдоброто од снимањето на тој филм. Мојот одговор секогаш беше ист… Реј Лиота“ – напишала актерката на социјалните мрежи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jose Alonso (@jose.alonso.7545)

„Почина Реј Лиот. Неговата актерска работа покажа дека се работеше за еден комплексен човек . Прекрасен човек“ – напиша актерката Џејми Ли Кертис.


„Почивај во мир Реј Лиота. Се чувствувам многу среќен што имав можност и чест да бидам со оваа легенда во една од неговите последни улоги“ – напиша Алесандро Нивола.

„Сцените што ги снимавме заедно беа едни од најважните точки во мојата актерска кариера. Беше опасен, непредвидлив, смешен и секогаш знаеше со особено задоволство ги пофали другите актери. Прерано“ –  напиша уште еден од неговите колеги.


„Шокантно и тажно е да се слушне дека Реј Лиота почина“ – напиша режисерот Џејмс Менголд.

Лиота почина во сон во Доминиканската Република. Имаше 67 години.

Збогум Реј Лиота, планираше свадба а ненадејно почина, незаборавно е неговото цврсто лице и срце на ангел

Слични објави

„Мојот развод е мојата најголема победа“: Јована Јеремиќ искрено за бракот со српскиот политичар

Еспресо

Јелена Карлеуша искрено за односот со Душко: „Кармички, немам мир во животот…“

еспресо

(Видео) Длабоко деколте и шлиц до колкот: Ќерката на Харис Џиновиќ во никогаш попровокативно издание

Еспресо

(Фото) Ситно брои до породувањето: Бремената водителка на „Ѕвездите на Гранд“ живее во невиден луксуз

Еспресо

(Видео) Девојките не му даваат мир на убавиот син на Драгана Мирковиќ: Се појави снимка од клубот, еве како реагира Марко…

Еспресо

(Видео) Здравко Чолиќ ги остави сите подзинати: „Каква енергија за човек кој има 73 години“

еспресо
Се вчитува....