-3.2 C
Скопје
23:43 - 8 февруари, 2023

Ознака : нутриционист

Лајфстајл Секојдневие

Не верувајте во сѐ што ќе прочитате за слабеењето

Еспресо
Ако сте склони кон дебелеење, тогаш најверојатно досега сте се обиделе со десетици најразлични диети, со кои сте постигнале повеќе или помалку резултати. Лошите резултати,...
Ви Препорачуваме Здравје Интервју Слајдер

ТАЈНАТА НА СОВРШЕНО БАЛАНСИРАН ОБРОК: Нутриционистката Емилија Спасовска Мојсовска нè учи како да ги комбинираме групите на храна и ни носи неодолив, здрав рецепт за ручек

Марија Гегоска
Апсурдно е да помислиме дека возрасни луѓе не знаеме како треба да јадеме, но времето во кое живееме е брзо, а храната што ја внесуваме...