-5.2 C
Скопје
00:02 - 26 јануари, 2022

(ФОТО) СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ЕВА: Дизајнерката Маја Кикириткова организираше неодолива прослава во домашна атмосфера за својата ќерка

Нашата позната модна дизајнерка, мајка и инфлуенсерка Маја Кикириткова, на својот инстаграм профил објави неодоливи фотографии од роденденската прослава на својот син Лазар.


Кикириткова е мајка на вистински херои, синот Лазар и помалата ќерка Ева кои се најголема радост во домот на семејството Трајковски.

Фото: Принтскрин / Instagram

Кикириткова многупати отворено зборувала за мајчинството и двете бремености, за целата убавина што ја носат истите, но и за сите стравови и потешкотии низ кои поминала.


Поради пандемијата роденденот на Ева дизајнерката го организираше во семејната куќа. Многу балони, колачиња и неодолива роденденска торта. Преслатката Ева беше совршено стилизирана, благодарение на својата мајка. Маја и Ева имаа исти блузи – креирани специјално за овој повод, а тато Александар и бато Лазар беа совршено стилизирани, носејчи црни панталони и црна кошула.

Среќен роденден Ева!

Слични објави

(ФОТО) ТОНИ ЦЕТИНСКИ: Среќен роденден Тоше! Ти и Аки повторно запејте ја „Есен во мене“

Милена Ри

ЕЛТОН ЏОН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУСОТ: Долгоочекуваните концерти се откажани!

М.Р.

СОВЕТИ И ПРИДОБИВКИ НА СЕКС ЗА ВРЕМЕ НА МЕНСТРУАЦИЈА: Табу или задоволство?

Еспресо

(ФОТО) ИЛИНА АРСОВА СЕ ПРОСТИ ОД МАЕСТРО ЏАМБАЗОВ: Ние вака ќе си се памтиме, насмеани и ведри…

М.Р.

(ФОТО) ЛИЛА ОТКРИ СО КОЈ ГО ДЕЛИ КРЕВЕТОТ: Вистински убавец со зелени очи!

М.Р.

РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ, НАШИНКА ВО ПАРИЗ: Се будам со вкусна паштета од патка, мојот живот наликува на изложба во музеј, сопругот ми го подари Париз!

Ј.К.Д
Се вчитува....