23.8 C
Скопје
11:11 - 10 август, 2022

ЖЕЉКО И ЈОВАНА ЈОКСИМОВИЌ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД: Состојбата од ден на ден им се…

2022 година не започнала така одлично за оваа двојка. И двајцата позитивни на коронавирусот, на самиот почеток на оваа година биле принудени да бидат дома, за да се опорават од нималку безопасна дијагноза, пишува „Стори“.

Српскиот кантавтор Жељко Јоксимовиќ и неговата сопруга Јелена се позитивни на коронавирусот, пренесуваат српските медиуми.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zeljko Joksimovic (@zzeljko)


Јоксимовиќ пред неколку дена ја откажа православната новогодишна ноќ која беше закажана за 13 јануари на шеталиштето Сава, со образложение дека се одлучил на овој потег поради лошата епидемиолошка состојба.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zeljko Joksimovic (@zzeljko)

„Наша желба беше на граѓаните на Белград и на гостите на градот да им подариме новогодишна ноќ која ќе ја паметат, но со оглед на епидемиолошката состојба решивме да го одложиме овој концерт. Здравјето и безбедноста на посетителите се наш приоритет број еден, а бесплатен концерт на Жељко Јоксимовиќ ќе се одржи кога тоа ќе го дозволи здравствената состојба“, изјавила Зорана Бурлиќ, директорка на Београдски Вотерфронт.

Според изворот, парот е во изолација, која наскоро завршува , а двајцата постепено закрепнуваат.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zeljko Joksimovic (@zzeljko)


Состојбата од ден на ден им се подобрува, а наскоро ќе се вратат на секојдневните обврски и работа. Потсетуваме, Жељко пред неколку дена ја откажа српската новогодишна ноќ која беше закажана за 13 јануари на шеталиштето Сава.

Слични објави

Сте го виделе новиот дом на Бред Пит? 40 милиони долари за вистинска палата

Еспресо

Драматично на „Шарл де Гол“: Вооружен со нож претел на аеродромот во Париз; убиен е од полицијата

Еспресо

Синот на Доналд Трамп го коментираше претресот на имотот на неговиот татко: „координиран напад“

Еспресо

(Фото) Зеленски како суперхерој: САД лансира акциона фигура на украинскиот претседател, суперхеројот се произведува во Кина

Еспресо

(Фото) Бен Афлек доносе огромна лична одлука откако се ожени со Џенифер Лопез: За каков профит го продава ергенскиот дом?

Еспресо

Астро прогноза за среда, 10 август

Еспресо
Се вчитува....