-5.2 C
Скопје
23:29 - 25 јануари, 2022

ЖЕЉКО И ЈОВАНА ЈОКСИМОВИЌ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД: Состојбата од ден на ден им се…

2022 година не започнала така одлично за оваа двојка. И двајцата позитивни на коронавирусот, на самиот почеток на оваа година биле принудени да бидат дома, за да се опорават од нималку безопасна дијагноза, пишува „Стори“.

Српскиот кантавтор Жељко Јоксимовиќ и неговата сопруга Јелена се позитивни на коронавирусот, пренесуваат српските медиуми.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zeljko Joksimovic (@zzeljko)


Јоксимовиќ пред неколку дена ја откажа православната новогодишна ноќ која беше закажана за 13 јануари на шеталиштето Сава, со образложение дека се одлучил на овој потег поради лошата епидемиолошка состојба.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zeljko Joksimovic (@zzeljko)

„Наша желба беше на граѓаните на Белград и на гостите на градот да им подариме новогодишна ноќ која ќе ја паметат, но со оглед на епидемиолошката состојба решивме да го одложиме овој концерт. Здравјето и безбедноста на посетителите се наш приоритет број еден, а бесплатен концерт на Жељко Јоксимовиќ ќе се одржи кога тоа ќе го дозволи здравствената состојба“, изјавила Зорана Бурлиќ, директорка на Београдски Вотерфронт.

Според изворот, парот е во изолација, која наскоро завршува , а двајцата постепено закрепнуваат.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zeljko Joksimovic (@zzeljko)


Состојбата од ден на ден им се подобрува, а наскоро ќе се вратат на секојдневните обврски и работа. Потсетуваме, Жељко пред неколку дена ја откажа српската новогодишна ноќ која беше закажана за 13 јануари на шеталиштето Сава.

Слични објави

(ФОТО) ТОНИ ЦЕТИНСКИ: Среќен роденден Тоше! Ти и Аки повторно запејте ја „Есен во мене“

Милена Ри

ЕЛТОН ЏОН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУСОТ: Долгоочекуваните концерти се откажани!

М.Р.

СОВЕТИ И ПРИДОБИВКИ НА СЕКС ЗА ВРЕМЕ НА МЕНСТРУАЦИЈА: Табу или задоволство?

Еспресо

(ФОТО) ИЛИНА АРСОВА СЕ ПРОСТИ ОД МАЕСТРО ЏАМБАЗОВ: Ние вака ќе си се памтиме, насмеани и ведри…

М.Р.

(ФОТО) ЛИЛА ОТКРИ СО КОЈ ГО ДЕЛИ КРЕВЕТОТ: Вистински убавец со зелени очи!

М.Р.

РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ, НАШИНКА ВО ПАРИЗ: Се будам со вкусна паштета од патка, мојот живот наликува на изложба во музеј, сопругот ми го подари Париз!

Ј.К.Д
Се вчитува....