-5.2 C
Скопје
00:25 - 26 јануари, 2022

(ВИДЕО) МАРИЈА ШЕРИФОВИЌ ГОТВИ ВО СВОЈАТА „МЕТАР НА МЕТАР“ КУЈНА: Пејачката подготви неодолива пица со многу сирење

Позната српска пејачка Марија Шерофовиќ преку своите „ЈуТјуб“ видеа неколкупати покажа дека не е многу вешта во кујната како нејзината мајка, но едно е сигурно – пејачката не се откажува.

Марија реши повторно да се обиде во кујната на задоволство на своите фанови. Пејачката ги „засука ракавите“ и реши овој пат да направи домашна пица со многу сирење.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marija Serifovic (@serifovic)


Пејачката како што напомена на почетокот на видеото, неодамна добила труење додека јадела пица и по тој случај нејзината мајка ја посоветувала да си направи сама домашна пица.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marija Serifovic (@serifovic)


Во својата малечка кујна или како што Шерифови ја нарекува кујна „метар на метар“, ги засука ракавите и почна со подготовката на тестото. По совет од нејзината мајка Верица, за подготовка убаво тесто за пица Марија користеше остро брашно, за разлика од класичното меко брашко кое го користиме секојдневно за други рецепти како леб и кифлички.

Марија чекор по чекор ја покажуваше подготовката на тестото за пица, а откако подготви „совршено“ округло тесто започна да ги фулува. Домашно пие од домати, многу морарела и италијанска шунка. Откако пејачката пицата ја преплави со сирење ја стави да се пече.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marija Serifovic (@serifovic)


Откако пицата беше подготвена, Марија се почести со првото парче, а коментарот на пејачката беше дека тестото следен пат ќе го направи потенко, но како за прв пат вкусот на пицата бил одличен.

Добар апетит Марија!

Слични објави

(ФОТО) ТОНИ ЦЕТИНСКИ: Среќен роденден Тоше! Ти и Аки повторно запејте ја „Есен во мене“

Милена Ри

ЕЛТОН ЏОН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУСОТ: Долгоочекуваните концерти се откажани!

М.Р.

СОВЕТИ И ПРИДОБИВКИ НА СЕКС ЗА ВРЕМЕ НА МЕНСТРУАЦИЈА: Табу или задоволство?

Еспресо

(ФОТО) ИЛИНА АРСОВА СЕ ПРОСТИ ОД МАЕСТРО ЏАМБАЗОВ: Ние вака ќе си се памтиме, насмеани и ведри…

М.Р.

(ФОТО) ЛИЛА ОТКРИ СО КОЈ ГО ДЕЛИ КРЕВЕТОТ: Вистински убавец со зелени очи!

М.Р.

РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ, НАШИНКА ВО ПАРИЗ: Се будам со вкусна паштета од патка, мојот живот наликува на изложба во музеј, сопругот ми го подари Париз!

Ј.К.Д
Се вчитува....