-5.2 C
Скопје
00:17 - 26 јануари, 2022

ПОЧИНА ПОПУЛАРНИОТ ТУРСКИ ГЛУМЕЦ ОД СЕРИЈАТА „ЕЛИФ“: Колегите се простуваат -„Би сакал ова да биде грд сон од кој сакам да се разбудам“

Популарниот турски актер и негативец од серијата „Елиф“ ја загуби борбата за живот по тешко боледување.

Турција, но и регионот, беше шокирана од веста дека почина познатиот турски актер Гурхан Гулбахар, актер кој го освои срцето на регионот како негативецот Нејат во популарната серија „Елиф“.

Гурхан Гулбахар ќе остане запаметен и по многубројните други улоги, но неговите колеги велат дека го оставил срцето во серијата „Елиф“, каде колегите ги нарекол второ семејство.

Тажната вест ја соопшти неговиот колега и пријател од споменатата серија, Умут Олчер.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Umut ölçer (@umut_olcer)

„Изгубивме голем пријател, брат и колега, тој беше одличен актер, пријател, би сакал ова да биде грд сон од кој сакам да се разбудам, бидејќи долги години сме добри пријатели зад од камерите“.

Актерот Гурхан Гулбахар помалку од две години се борел со ретка форма на рак на мозокот, но и покрај болеста, продолжил да снима бидејќи глумата била неговата најголема љубов.

Ликот Неџат со првата постава на серијата „Елиф“, ја освои наградата во Јапонија и Мексико за најдобра улога и странска серија, а како што истакнуваат неговите колеги, тој нема да биде заборавен и ќе живее низ своите актерски достигнувања.

 

Слични објави

(ФОТО) ТОНИ ЦЕТИНСКИ: Среќен роденден Тоше! Ти и Аки повторно запејте ја „Есен во мене“

Милена Ри

ЕЛТОН ЏОН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУСОТ: Долгоочекуваните концерти се откажани!

М.Р.

СОВЕТИ И ПРИДОБИВКИ НА СЕКС ЗА ВРЕМЕ НА МЕНСТРУАЦИЈА: Табу или задоволство?

Еспресо

(ФОТО) ИЛИНА АРСОВА СЕ ПРОСТИ ОД МАЕСТРО ЏАМБАЗОВ: Ние вака ќе си се памтиме, насмеани и ведри…

М.Р.

(ФОТО) ЛИЛА ОТКРИ СО КОЈ ГО ДЕЛИ КРЕВЕТОТ: Вистински убавец со зелени очи!

М.Р.

РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ, НАШИНКА ВО ПАРИЗ: Се будам со вкусна паштета од патка, мојот живот наликува на изложба во музеј, сопругот ми го подари Париз!

Ј.К.Д
Се вчитува....