-5.2 C
Скопје
01:06 - 26 јануари, 2022

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: МНОГУ СТУДЕНО, и во градовите до минус 15 степени, еве кога!

– Како што претходно кажавме, и во следните денови времето во Македонија ќе се задржи сончево и стабилно со мала до умерена локална облачност. До сабота ќе дува умерен, а Долж Повардарието засилен ветер од северен и од северозападен правец. Особено утре наутро ќе биде МНОГУ СТУДЕНО кога минималните температури понекаде ќе се спуштат до околу -15 степени. Максималните дневни температури пак во следните денови ќе бидат нешто повисоки и ќе се искачуваат во интервалот од 2 до 9 степени, додека во најтоплите предели истите се очекува да се искачат малку над 10 степени – објаснува нашиот метео прогнозер Славчо Попоски.

И во Скопскиот регион во следните денови ќе имаме стабилно, суво и сончево време со мала до умерена локална облачност. До сабота ќе дува умерен до засилен ветер од северен и од северозападен правец. Наутро температурите се очекува да се спуштат до околу -6 степени, додека максималните ќе се искачуваат во интервалот од 4 до 6 степени.

Слични објави

(ФОТО) ТОНИ ЦЕТИНСКИ: Среќен роденден Тоше! Ти и Аки повторно запејте ја „Есен во мене“

Милена Ри

ЕЛТОН ЏОН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУСОТ: Долгоочекуваните концерти се откажани!

М.Р.

СОВЕТИ И ПРИДОБИВКИ НА СЕКС ЗА ВРЕМЕ НА МЕНСТРУАЦИЈА: Табу или задоволство?

Еспресо

(ФОТО) ИЛИНА АРСОВА СЕ ПРОСТИ ОД МАЕСТРО ЏАМБАЗОВ: Ние вака ќе си се памтиме, насмеани и ведри…

М.Р.

(ФОТО) ЛИЛА ОТКРИ СО КОЈ ГО ДЕЛИ КРЕВЕТОТ: Вистински убавец со зелени очи!

М.Р.

РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ, НАШИНКА ВО ПАРИЗ: Се будам со вкусна паштета од патка, мојот живот наликува на изложба во музеј, сопругот ми го подари Париз!

Ј.К.Д
Се вчитува....