36.8 C
Скопје
16:39 - 18 јуни, 2024

Ознака : џинџербред

Дестинации и ДегустацииСлајдерХрана

Рецепт за највеселите новогодишни колачиња: Кекси од ѓумбир – џинџербред

Еспресо
Кексите од ѓумбир познати како џинџербред се највеселите колачиња кои се приготвуваат за новогодишните и божиќните празници, а освен за јадење служат и за украсување...
UncategorizedВи препорачуваме на СПДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(РЕЦЕПТ) СЕ ЈАДАТ, ПРЕСЛАТКИ СЕ: Новогодишни колачиња – украси за елка Џинџербред

Ј.К.Д
Кексите од ѓумбир познати како џинџербред се највеселите колачиња кои се приготвуваат за новогодишните и божиќните празници, а освен за јадење служат и за украсување...