21.8 C
Скопје
01:33 - 5 јули, 2022

ВЕЧЕРВА НА ПОЛНОЌ, НА 13-ти ЈАНУАРИ ЗАМИСЛЕТЕ СИ ЖЕЛБА: Сè што ќе посакате, непогрешливо се остварува!

Вечерва, на вечерта на Свети Василиј Велики, замислете желба – време е за чуда!

Вечерва, во ноќта на Свети Василиј Велики, ја славиме православната Нова годинаБидете сигурни да подготвите богат оброк, облечете нова облека за да донесете просперитет, среќа и благосостојба во куќата.

Многу лош знак е ако вечерва на трпезата ставите малку храна или некоја расипана храна .

Вечерва треба да бидете дарежливи и љубезни за да ги и  луѓето бидат такви кон вас следната година.

Обидете се да ставите две исти вилушки на масата, две исти лажици, бидејќи тој пар ќе привлече двојно повеќе пари, двојно повеќе среќа следната година.

Се верува дека ако ноќта на Свети Василиј Велики е ѕвездена и јасна, ќе ве прати  само добро здравје.

На полноќ, задолжително замислете си желба, бидејќи оваа ноќ на сите им се остварува се.

 

Слични објави

Амбер Херд го продава „свршеничкиот“ подарок од Илон Маск за да плати дел од отштетата за Џони Деп 

Еспресо

(ФОТО) Атрактивната правничка Вероника Билик е една од најпопуларните инфлуенсерки во Полска

Еспресо

Секс симболот на 50-те и 60-те години Џина Лолобриџида денес полни 95 години: „На мои години треба да имам малку мир, но сè уште го немам“

Еспресо

(Видео) Ламбе го потпали протестот пред Влада: „НЕ за францускиот предлог“, „Ако мојата дијагноза е пироман, вашата дијагноза е предавничка“

Еспресо

Катерина Василеска, готвачка на „храна со име и презиме“: Не се прави туризам со сезонци, без кустоси и без автентична локална храна  

Јасмина Кантарџиева Димков

Зеленски во Лугано: „Уништени се 800 згради, училишта, градинки…, 79 болници“, за обнова на Украина се потребни 100 милијарди евра

Еспресо
Се вчитува....