9.8 C
Скопје
06:27 - 28 мај, 2024

КФОР е подготвен да интервенира – НАТО за тензичната ситуација на северот на Косово

КФОР е подготвен да интервенира доколку биде загрозена стабилноста на северот на Косово, изјави заменик генералниот секретар на НАТО Мирчеа Џоана и ги повика Белград и Приштина „да покажат воздржаност и да спречат ескалација“.

Џоана на Твитер објави дека разговарал со специјалниот пратеник на Европската унија за дијалог меѓу Белград и Приштина, Мирослав Лајчак, за „тензичната ситуација во северниот дел на Косово“.

 

Слични објави

(Фото) Наташа Беквалац ја разбесне мајка си: „Марш, во три брака си била“

еспресо

Карлеуша пак ја нападна Северина: „Немам јас проблем со неа, таа има проблем со земјата…“

jasmina.kantardzieva

Аца Лукас во центар на нов скандал: Се обидел да излезе на забранет излез

еспресо

(Видео) Марија Шерифовиќ не можеше да ги задржи солзите! Пејачката го однесе својот син во родниот град

Еспресо

(Видео) Жестока тепачка на настап на Тања Савиќ! Целиот клуб демолиран, веднаш интервенирала полицијата

Еспресо

Ова е ставот на мајката на Душко Тошиќ: Еве што мисли за Карлеуша

еспресо
Се вчитува....